MSAL, s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 107 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (202 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 5. 2016
- Sídlo
- Peterská 15199/20, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)13,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť222 %
- Kapitálová primeranosť-121,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.14netIncome: 4 306revenue: 201 509prevNetIncome: -47 104
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -121.64equity: -37 797assets: 31 073
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 221.64equity: -37 797assets: 31 073
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 106.61validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.30netMargin: 2.14ebitda: 4 635revenue: 201 509
Altman Z''-Score-6.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.85 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.86 % vs. predchádzajúce -566.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 221.64 % vs. predchádzajúce 606.18 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.49× vs. predchádzajúce 11.73×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.14 % vs. predchádzajúca -48.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -121.64 % vs. predchádzajúca -506.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 107 % na 202 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Pozitívne
ROA 13.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 202 tis. € | 98 tis. € | +106,6 % |
| EBITDA | 5 tis. € | -47 tis. € | +109,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -42 tis. € | +109,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -47 tis. € | +109,1 % |
| Aktíva | 31 tis. € | 8 tis. € | +273,6 % |
| Vlastné imanie | -38 tis. € | -42 tis. € | +10,2 % |
- 4. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 69 tis. €
- Aktíva spolu
- 31 tis. €
- Vlastné imanie
- −38 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 202 tis. € | 31 tis. € | -38 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 98 tis. € | 8 tis. € | -42 tis. € | -47 tis. € | -47 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50310038
- RÚZ ID
- 1630325
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat201 509 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna