EREBNEN TRADING s. r. o. v likvidácii
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 28/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (6 €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 4. 2016
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-140550,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,5 %
- Zadlženosť-301 %
- Kapitálová primeranosť401,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -148 100netIncome: -8 886revenue: 6.00prevNetIncome: 588 512
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 401.35equity: 579 623assets: 144 419
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -301.35equity: 579 623assets: 144 419
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -100.00validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -140 550netMargin: -148 100ebitda: -8 433revenue: 6.00
Altman Z''-Score31.15Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 7.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 13.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.15 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.15 % vs. predchádzajúce 81.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -301.35 % vs. predchádzajúce 18.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 1.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -148100.00 % vs. predchádzajúca 78.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 401.35 % vs. predchádzajúca 81.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 80 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 6 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -148100.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 401 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 € | 750 tis. € | −100,0 % |
| EBITDA | -8 tis. € | 745 tis. € | −101,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | 671 tis. € | −101,1 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | 589 tis. € | −101,5 % |
| Aktíva | 144 tis. € | 725 tis. € | −80,1 % |
| Vlastné imanie | 580 tis. € | 589 tis. € | −1,5 % |
- 29. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 6 € | 144 tis. € | 580 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 750 tis. € | 725 tis. € | 589 tis. € | 745 tis. € | 589 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla29. 10. 2016 → 16. 9. 2019
Farského 10, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Zmena obchodného mena2. 8. 2016 → 16. 9. 2019
BRENTER TRADE s.r.o.
- Zmena sídla2. 8. 2016 → 28. 10. 2016
Zámocká 3, Bratislava
- Založenie spoločnosti29. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 4. 2016 → 1. 8. 2016
BRENTER s.r.o.
- Zmena sídla29. 4. 2016 → 1. 8. 2016
M. R. Štefánika 3, Veľký Krtíš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50310976
- RÚZ ID
- 1629482
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat750 000 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 10. 2016Zmena sídlaFarského 10, Bratislava - mestská časť Petržalka
- 2. 8. 2016Zmena obchodného mena→ BRENTER TRADE s.r.o.
- 2. 8. 2016Zmena sídlaZámocká 3, Bratislava
- 29. 4. 2016Zmena obchodného mena→ BRENTER s.r.o.
- 29. 4. 2016Zmena sídlaM. R. Štefánika 3, Veľký Krtíš