FUNSTAR SLOVAKIA s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (474 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 5. 2016
- Sídlo
- Tovarnícka 959/14, 95501, Topoľčany
- EBITDA marža4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)8,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)50,3 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.75netIncome: 17 803revenue: 474 176prevNetIncome: -29 525
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.17equity: 35 399assets: 206 125
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.83equity: 35 399assets: 206 125
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 54.37revenueYoY: 3.73validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.40netMargin: 3.75ebitda: 20 861revenue: 474 176
Altman Z''-Score0.82Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.64 % vs. predchádzajúce -10.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.83 % vs. predchádzajúce 104.30 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.30× vs. predchádzajúce 1.65×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.75 % vs. predchádzajúca -6.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.17 % vs. predchádzajúca -4.30 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 397 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 474 tis. € | 457 tis. € | +3,7 % |
| EBITDA | 21 tis. € | -27 tis. € | +178,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | -24 tis. € | +178,4 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | -30 tis. € | +160,3 % |
| Aktíva | 206 tis. € | 278 tis. € | −25,7 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | -12 tis. € | +396,7 % |
- 3. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.2%
- Cudzie zdroje82.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 474 tis. € | 206 tis. € | 35 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 457 tis. € | 278 tis. € | -12 tis. € | -27 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 420 tis. € | 380 tis. € | -3 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 328 tis. € | 385 tis. € | 218 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 326 tis. € | 374 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 432 tis. € | 346 tis. € | 4 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 228 tis. € | 82 tis. € | -61 € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 23 tis. € | 48 tis. € | -8 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Wellness masérske službyod 12. 10. 2024
- 2ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 17. 2. 2023
- 3ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 2. 2023
- 4čistiace a upratovacie službyod 3. 5. 2016
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 5. 2016
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 5. 2016
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 5. 2016
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 5. 2016
- 9prevádzkovanie kultúrnych, spoločenský a zábavných zariadeníod 3. 5. 2016
- 10prevádzkovanie športových zariadeníod 3. 5. 2016
- 11organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 5. 2016
- 12poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojený s predajom na priamu konzumáciuod 3. 5. 2016
- 13reklamné a marketingové službyod 3. 5. 2016
- 14prenájom hnuteľných vecíod 3. 5. 2016
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50311638
- RÚZ ID
- 1630931
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat474 176 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 7. 2016Registrácia platcu DPHSK2120265807