STRAVOVANIE U HVOJNIKA s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.2 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (259 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2016
- Sídlo
- Prievidzská 54/71, 97246, Čereňany
- EBITDA marža-11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť165 %
- Kapitálová primeranosť-64,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.57netIncome: 4 058revenue: 259 113prevNetIncome: -4 014
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -64.84equity: -68 218assets: 105 205
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 164.84equity: -68 218assets: 105 205
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 32.55revenueYoY: 7.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -11.92netMargin: 1.57ebitda: -30 894revenue: 259 113
Altman Z''-Score-11.55Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -8.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.86 % vs. predchádzajúce -3.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 164.84 % vs. predchádzajúce 190.35 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.46× vs. predchádzajúce 2.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.57 % vs. predchádzajúca -1.66 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -64.84 % vs. predchádzajúca -90.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 259 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 259 tis. € | 242 tis. € | +7,2 % |
| EBITDA | -31 tis. € | -89 tis. € | +65,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -28 tis. € | -80 tis. € | +65,1 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -4 tis. € | +201,1 % |
| Aktíva | 105 tis. € | 116 tis. € | −9,5 % |
| Vlastné imanie | -68 tis. € | -105 tis. € | +35,1 % |
- 1. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 173 tis. €
- Aktíva spolu
- 105 tis. €
- Vlastné imanie
- −68 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 259 tis. € | 105 tis. € | -68 tis. € | -31 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 242 tis. € | 116 tis. € | -105 tis. € | -89 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 212 tis. € | 108 tis. € | -229 tis. € | -65 tis. € | -66 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 157 tis. € | 57 tis. € | -163 tis. € | -63 tis. € | -63 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 101 tis. € | 46 tis. € | -100 tis. € | -38 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 73 tis. € | 41 tis. € | -62 tis. € | -31 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 56 tis. € | 26 tis. € | -30 tis. € | -25 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 77 tis. € | 39 tis. € | -6 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 39 tis. € | 24 tis. € | -4 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 21 tis. € | 25 tis. € | -2 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 1. 6. 2016
- 2Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 6. 2016
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 6. 2016
- 4Sprostredkovanie služiebod 1. 6. 2016
- 5Sprostredkovanie obchoduod 1. 6. 2016
- 6Administratívne službyod 1. 6. 2016
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 6. 2016
- 8Reklamné a marketingové službyod 1. 6. 2016
- 9Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 6. 2016
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 6. 2016
- 11Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 1. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50315862
- RÚZ ID
- 1642528
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat259 113 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 2. 2019Registrácia platcu DPHSK2120287928
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna