Kováč Architects s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (571 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2016
- Sídlo
- Bratislavská ulica 20/5, 92401, Galanta
- EBITDA marža7,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,2 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.467netIncome: -2 670revenue: 571 237prevNetIncome: -3 438
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.71equity: 83 264assets: 366 604
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.29equity: 83 264assets: 366 604
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.33revenueYoY: 26.34validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.52netMargin: -0.467ebitda: 42 965revenue: 571 237
Altman Z''-Score1.61Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.73 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.73 % vs. predchádzajúce -0.81 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.29 % vs. predchádzajúce 79.63 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.56× vs. predchádzajúce 1.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.47 % vs. predchádzajúca -0.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.71 % vs. predchádzajúca 20.37 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 26 % na 571 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+26 %), ale aktíva klesajú (-13 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 571 tis. € | 452 tis. € | +26,3 % |
| EBITDA | 43 tis. € | 34 tis. € | +25,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 39 tis. € | 31 tis. € | +25,6 % |
| Čistý zisk | -3 tis. € | -3 tis. € | +22,3 % |
| Aktíva | 367 tis. € | 422 tis. € | −13,1 % |
| Vlastné imanie | 83 tis. € | 86 tis. € | −3,1 % |
- 7. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.7%
- Cudzie zdroje77.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 571 tis. € | 367 tis. € | 83 tis. € | 43 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 452 tis. € | 422 tis. € | 86 tis. € | 34 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 350 tis. € | 401 tis. € | 89 tis. € | -19 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 273 tis. € | 272 tis. € | 133 tis. € | 49 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 229 tis. € | 202 tis. € | 67 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 215 tis. € | 206 tis. € | 36 tis. € | 14 tis. € | 559 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 194 tis. € | 160 tis. € | 35 tis. € | 22 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 217 tis. € | 131 tis. € | 28 tis. € | 16 tis. € | 640 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 110 tis. € | 73 tis. € | 28 tis. € | 29 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 29 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 5. 2016 → 13. 5. 2025
Štvrť SNP 997/11, Galanta
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 19. 11. 2021
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 11. 2021
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 11. 2021
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 11. 2021
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 19. 11. 2021
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 11. 2021
- 7Výkon činnosti autorizovaného architekta podľa § 4 zákona SNR č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisovod 7. 5. 2016
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 5. 2016
- 9Sprostedkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 5. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 5. 2016
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 5. 2016
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50316788
- RÚZ ID
- 1626704
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat571 237 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 5. 2017Registrácia platcu DPHSK2120271505
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 7. 5. 2016Zmena sídlaŠtvrť SNP 997/11, Galanta