Benalex IT, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (148 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2016
- Sídlo
- Elektrárenská 12587/1, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,9 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť57,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.08netIncome: 1 595revenue: 147 796prevNetIncome: 25 201
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 57.00equity: 85 330assets: 149 692
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.00equity: 85 330assets: 149 692
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.29revenueYoY: 53.39validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.64netMargin: 1.08ebitda: 3 905revenue: 147 796
Altman Z''-Score4.26Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.07 % vs. predchádzajúce 19.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.00 % vs. predchádzajúce 34.10 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 0.76×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.08 % vs. predchádzajúca 26.15 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.00 % vs. predchádzajúca 65.90 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 148 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 148 tis. € | 96 tis. € | +53,4 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 33 tis. € | −88,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 30 tis. € | −88,2 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 25 tis. € | −93,7 % |
| Aktíva | 150 tis. € | 127 tis. € | +17,8 % |
| Vlastné imanie | 85 tis. € | 84 tis. € | +1,9 % |
- 11. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie57.0%
- Cudzie zdroje43.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 148 tis. € | 150 tis. € | 85 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 96 tis. € | 127 tis. € | 84 tis. € | 33 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 45 tis. € | 81 tis. € | 59 tis. € | 33 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 49 tis. € | 31 tis. € | 30 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 41 tis. € | 30 tis. € | 5 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 20 tis. € | 17 tis. € | -21 tis. € | -17 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 67 tis. € | 43 tis. € | -559 € | -8 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 66 tis. € | 31 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 33 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 315 € | 206 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 5. 2016
- 2Reklamné a marketingové službyod 11. 5. 2016
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 5. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 5. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 5. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 5. 2016
- 7Administratívne službyod 11. 5. 2016
- 8Počítačové službyod 11. 5. 2016
- 9Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 5. 2016
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 5. 2016
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 11. 5. 2016
- 12Skladovanie a uskladňovanieod 11. 5. 2016
- 13Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 5. 2016
- 14Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 5. 2016
- 15Fotografické službyod 11. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50317423
- RÚZ ID
- 1631826
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat147 796 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 5. 2018Registrácia platcu DPHSK2120273056
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna