MD Trust, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (523 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 5. 2016
- Sídlo
- Námestie Mieru 36, 93505, Pukanec
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)3,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,6 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť18,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.92netIncome: 15 253revenue: 523 079prevNetIncome: 21 679
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.68equity: 82 142assets: 439 780
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.32equity: 82 142assets: 439 780
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 55.12revenueYoY: 9.22validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.16netMargin: 2.92ebitda: 37 461revenue: 523 079
Altman Z''-Score1.12Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.47 % vs. predchádzajúce 9.93 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.32 % vs. predchádzajúce 69.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.19× vs. predchádzajúce 2.19×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.92 % vs. predchádzajúca 4.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.68 % vs. predchádzajúca 30.63 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 523 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 523 tis. € | 479 tis. € | +9,2 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 26 tis. € | +41,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 24 tis. € | +41,9 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 22 tis. € | −29,6 % |
| Aktíva | 440 tis. € | 218 tis. € | +101,4 % |
| Vlastné imanie | 82 tis. € | 67 tis. € | +22,8 % |
- 6. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.7%
- Cudzie zdroje81.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 523 tis. € | 440 tis. € | 82 tis. € | 37 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 479 tis. € | 218 tis. € | 67 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 362 tis. € | 210 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 275 tis. € | 135 tis. € | 13 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 252 tis. € | 95 tis. € | -9 tis. € | 14 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 175 tis. € | 142 tis. € | -97 tis. € | -55 tis. € | -55 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 81 tis. € | 114 tis. € | -42 tis. € | -63 tis. € | -63 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 19 tis. € | 54 tis. € | 21 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 18 tis. € | 18 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50324268
- RÚZ ID
- 1632309
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat523 079 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 26. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120269866
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna