Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Mexycomida s.r.o.

aktívna
Šustekova 2690/27, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
podľa §4, registrácia od 1. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)226 tis. €
12,1 %vs 2024
Zisk (2025)18 tis. €
749,6 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)2 tis. €
112,9 %vs 2024
Zadlženosť (2025)96 %
34,6 %Vysokávs 2024
ROE (2025)875.4 %
49×Výbornévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 12 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 49/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (226 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 4 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 96 % aktív
Ziskováčistá marža 8 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 5. 2016
Sídlo
Šustekova 2690/27, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)33,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)875,4 %
  • Zadlženosť96 %
  • Kapitálová primeranosť3,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (226 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
49/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 7.83
  • netIncome: 17 701
  • revenue: 225 928
  • prevNetIncome: -2 725
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 3.79
  • equity: 2 022
  • assets: 53 281
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 96.21
  • equity: 2 022
  • assets: 53 281
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 43.76
  • revenueYoY: 12.07
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.34
  • netMargin: 7.83
  • ebitda: 23 352
  • revenue: 225 928
Altman Z''-Score2.39Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.07aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.23aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.50aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.04presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 33.22 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.22 % vs. predchádzajúce -8.19 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 96.21 % vs. predchádzajúce 147.11 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.24× vs. predchádzajúce 6.06×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.83 % vs. predchádzajúca -1.35 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.79 % vs. predchádzajúca -47.11 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE 875 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2022 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 12 % na 226 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 7.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    ROA 33.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby226 tis. €202 tis. €+12,1 %
EBITDA23 tis. €4 tis. €+432,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)21 tis. €4 tis. €+432,2 %
Čistý zisk18 tis. €-3 tis. €+749,6 %
Aktíva53 tis. €33 tis. €+60,1 %
Vlastné imanie2 tis. €-16 tis. €+112,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 5. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby