Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

CDC Roastery, s.r.o.

aktívna
Rovinka 1578, 90041, Rovinka
podľa §4, registrácia od 10. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)252 tis. €
43,3 %vs 2023
Zisk (2024)6 tis. €
52,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)31 tis. €
23,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)86 %
1,3 %Vysokávs 2023
ROE (2024)19.0 %
61,7 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 43 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 51/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (252 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 86 % aktív
Silný rasttržby +43 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 5. 2016
Sídlo
Rovinka 1578, 90041, Rovinka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)19,0 %
  • Zadlženosť86 %
  • Kapitálová primeranosť14,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (252 tis. €), zadlženosť je vysoká.
51/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.36
  • netIncome: 5 961
  • revenue: 252 373
  • prevNetIncome: 12 611
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 14.16
  • equity: 31 408
  • assets: 221 867
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 85.84
  • equity: 31 408
  • assets: 221 867
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 97.21
  • revenueYoY: 43.32
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.38
  • netMargin: 2.36
  • ebitda: 16 102
  • revenue: 252 373
Altman Z''-Score1.25Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.28aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.39aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.41aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.17presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.69 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.69 % vs. predchádzajúce 7.58 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 85.84 % vs. predchádzajúce 84.71 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.14× vs. predchádzajúce 1.06×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.36 % vs. predchádzajúca 7.16 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.16 % vs. predchádzajúca 15.29 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 252 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    Rast je vyvážený: tržby (+43 %), aktíva (+33 %), vlastné imanie (+23 %) rastú podobným tempom.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby252 tis. €176 tis. €+43,3 %
EBITDA16 tis. €20 tis. €−18,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)14 tis. €18 tis. €−18,3 %
Čistý zisk6 tis. €13 tis. €−52,7 %
Aktíva222 tis. €166 tis. €+33,3 %
Vlastné imanie31 tis. €25 tis. €+23,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 5. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby