MVG Forest s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (53 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 5. 2016
- Sídlo
- Radoľa 432, 02336, Radoľa
- EBITDA marža48,4 %
- ROA (návratnosť aktív)13,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,5 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť80,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 42.16netIncome: 22 371revenue: 53 066prevNetIncome: 24 885
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.29equity: 135 236assets: 168 424
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.71equity: 135 236assets: 168 424
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.75revenueYoY: -3.61validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 48.40netMargin: 42.16ebitda: 25 684revenue: 53 066
Altman Z''-Score9.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.28 % vs. predchádzajúce 17.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.71 % vs. predchádzajúce 18.52 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.32× vs. predchádzajúce 0.40×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 42.16 % vs. predchádzajúca 45.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.29 % vs. predchádzajúca 81.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 42.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 48.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 53 tis. € | 55 tis. € | −3,6 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 29 tis. € | −12,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 26 tis. € | −12,6 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 25 tis. € | −10,1 % |
| Aktíva | 168 tis. € | 139 tis. € | +21,6 % |
| Vlastné imanie | 135 tis. € | 113 tis. € | +19,8 % |
- 20. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.3%
- Cudzie zdroje19.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 53 tis. € | 168 tis. € | 135 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 55 tis. € | 139 tis. € | 113 tis. € | 29 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 39 tis. € | 113 tis. € | 88 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 15 tis. € | 92 tis. € | 68 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 30 tis. € | 82 tis. € | 66 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 71 tis. € | 73 tis. € | 52 tis. € | 37 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 79 tis. € | 34 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 43 tis. € | 25 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 42 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 29 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 5. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 5. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 5. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 5. 2016
- 5Administratívne službyod 20. 5. 2016
- 6Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 5. 2016
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 20. 5. 2016
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 5. 2016
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 5. 2016
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 5. 2016
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 5. 2016
- 12Poskytovanie služieb v poľovníctve a lesníctveod 20. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50331787
- RÚZ ID
- 1628937
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat78 983 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna