FINER s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (28 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 5. 2016
- Sídlo
- Rudlovská cesta 1183/102, 97411, Banská Bystrica
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)10,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)100,0 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.60netIncome: 448.00revenue: 28 083prevNetIncome: 627.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.18equity: 448.00assets: 4 401
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.82equity: 448.00assets: 4 401
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.17revenueYoY: 4.17validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.97netMargin: 1.60ebitda: 552.00revenue: 28 083
Altman Z''-Score3.72Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.18 % vs. predchádzajúce 8.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.82 % vs. predchádzajúce 91.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.38× vs. predchádzajúce 3.77×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.60 % vs. predchádzajúca 2.33 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.18 % vs. predchádzajúca 8.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 38 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 28083 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 10.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 28 tis. € | 27 tis. € | +4,2 % |
| EBITDA | 552 € | 724 € | −23,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 497 € | 652 € | −23,8 % |
| Čistý zisk | 448 € | 627 € | −28,5 % |
| Aktíva | 4 tis. € | 7 tis. € | −38,5 % |
| Vlastné imanie | 448 € | 627 € | −28,5 % |
- 18. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.2%
- Cudzie zdroje89.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 28 tis. € | 4 tis. € | 448 € | 552 € | 448 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 27 tis. € | 7 tis. € | 627 € | 724 € | 627 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18 tis. € | 68 tis. € | -859 € | -763 € | -859 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12 tis. € | 9 tis. € | 659 € | 1 tis. € | 659 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 7 tis. € | 2 tis. € | -197 € | 1 tis. € | -197 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 24 tis. € | 555 € | -42 € | 555 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 10 tis. € | 10 tis. € | 634 € | 758 € | 634 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 9 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 1 tis. € | -709 € | 13 € | -9 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1povolenie na výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 1 (jedno)od 23. 7. 2019
- 2Vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta v sektore poistenia alebo zaistenia a poskytovania úverovod 20. 9. 2016
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 5. 2016
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 5. 2016
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 5. 2016
- 6Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 18. 5. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 5. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 5. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 5. 2016
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 5. 2016
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 5. 2016
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 5. 2016
- 13Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 18. 5. 2016
- 14Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 5. 2016
- 15Vedenie účtovníctvaod 18. 5. 2016
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 5. 2016
- 17Reklamné a marketingové službyod 18. 5. 2016
- 18Prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 5. 2016
- 19Administratívne službyod 18. 5. 2016
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 5. 2016
- 21Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 5. 2016
- 22Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 18. 5. 2016
- 23Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 18. 5. 2016
- 24Počítačové službyod 18. 5. 2016
- 25Výroba nápojovod 18. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50332571
- RÚZ ID
- 1628100
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat28 083 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna