Expres services, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 63 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (424 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 5. 2016
- Sídlo
- Rastislavova 953/3, 90026, Slovenský Grob
- EBITDA marža12,5 %
- ROA (návratnosť aktív)17,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,0 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.17netIncome: 38 884revenue: 423 824prevNetIncome: 24 269
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.12equity: 121 691assets: 224 847
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.88equity: 121 691assets: 224 847
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.61revenueYoY: 63.29validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.48netMargin: 9.17ebitda: 52 884revenue: 423 824
Altman Z''-Score5.56Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.29 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.29 % vs. predchádzajúce 15.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.88 % vs. predchádzajúce 39.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 1.61×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.17 % vs. predchádzajúca 9.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.12 % vs. predchádzajúca 60.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 63 % na 424 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 17.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 424 tis. € | 260 tis. € | +63,3 % |
| EBITDA | 53 tis. € | 36 tis. € | +48,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 48 tis. € | 32 tis. € | +48,4 % |
| Čistý zisk | 39 tis. € | 24 tis. € | +60,2 % |
| Aktíva | 225 tis. € | 161 tis. € | +39,4 % |
| Vlastné imanie | 122 tis. € | 97 tis. € | +25,0 % |
- 19. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.1%
- Cudzie zdroje45.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 424 tis. € | 225 tis. € | 122 tis. € | 53 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 260 tis. € | 161 tis. € | 97 tis. € | 36 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 248 tis. € | 164 tis. € | 74 tis. € | 34 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 199 tis. € | 146 tis. € | 51 tis. € | 26 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 203 tis. € | 150 tis. € | 34 tis. € | 21 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 188 tis. € | 156 tis. € | 30 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 145 tis. € | 160 tis. € | 21 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 85 tis. € | 66 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 586 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 33 tis. € | 28 tis. € | 5 tis. € | 291 € | -187 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50337807
- RÚZ ID
- 1628846
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat423 824 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 6. 2017Registrácia platcu DPHSK2120311776
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna