UNEED, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 417 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (236 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 5. 2016
- Sídlo
- Republiky 1033/34, 01001, Žilina
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,3 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.82netIncome: 4 283revenue: 235 961prevNetIncome: 1 966
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.85equity: 16 935assets: 171 876
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.15equity: 16 935assets: 171 876
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 86.11revenueYoY: 416.87validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.32netMargin: 1.82ebitda: 5 484revenue: 235 961
Altman Z''-Score0.62Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.49 % vs. predchádzajúce 14.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.15 % vs. predchádzajúce 5.29 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.37× vs. predchádzajúce 3.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.82 % vs. predchádzajúca 4.31 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.85 % vs. predchádzajúca 94.71 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +417 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 417 % na 236 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1187 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 236 tis. € | 46 tis. € | +416,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +131,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 2 tis. € | +131,0 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +117,9 % |
| Aktíva | 172 tis. € | 13 tis. € | +12× |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 13 tis. € | +33,9 % |
- 18. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.9%
- Cudzie zdroje90.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 236 tis. € | 172 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 46 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 43 tis. € | 27 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 52 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 22 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 965 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 9 tis. € | 18 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 8 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 846 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 798 € | 243 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 881 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -26 € | -67 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 16. 7. 2025
- 2Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 16. 7. 2025
- 3Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 16. 7. 2025
- 4Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 16. 7. 2025
- 5Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostiod 16. 7. 2025
- 6Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 16. 7. 2025
- 7Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 16. 7. 2025
- 8Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 16. 7. 2025
- 9Finančný lízingod 16. 7. 2025
- 10Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 16. 7. 2025
- 11Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 16. 7. 2025
- 12Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 16. 7. 2025
- 13Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 16. 7. 2025
- 14Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu, konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 16. 7. 2025
- 15Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 16. 7. 2025
- 16Čistiace a upratovacie službyod 16. 7. 2025
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 7. 2025
- 18Faktoring a forfaitingod 16. 7. 2025
- 19Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 16. 7. 2025
- 20Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 16. 7. 2025
- 21Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 16. 7. 2025
- 22Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 16. 7. 2025
- 23Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 7. 2025
- 24Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 16. 7. 2025
- 25Poskytovanie služieb osobného charakteruod 16. 7. 2025
- 26Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 16. 7. 2025
- 27Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 16. 7. 2025
- 28Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 16. 7. 2025
- 29Pravidelná kontrola detského ihriskaod 16. 7. 2025
- 30Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 16. 7. 2025
- 31Prevádzka malých plavidielod 16. 7. 2025
- 32Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 16. 7. 2025
- 33Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 16. 7. 2025
- 34Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 16. 7. 2025
- 35Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 16. 7. 2025
- 36Informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 7. 2025
- 37Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 7. 2021
- 38Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 30. 7. 2021
- 39Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 7. 2021
- 40Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 5. 2016
- 41Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 5. 2016
- 42Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 5. 2016
- 43Počítačové službyod 18. 5. 2016
- 44Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 5. 2016
- 45Fotografické službyod 18. 5. 2016
- 46Reklamné a marketingové službyod 18. 5. 2016
- 47Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 5. 2016
- 48Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 5. 2016
- 49Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 5. 2016
- 50Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50338676
- RÚZ ID
- 1634402
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat235 961 EUR · rok 2025
- 1. 3. 2025Registrácia platcu DPHSK2120279260
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna