ENERGO, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 80 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2016
- Sídlo
- Hollého 1499/8, 94901, Nitra
- EBITDA marža15,5 %
- ROA (návratnosť aktív)20,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,5 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.35netIncome: 212 862revenue: 1 875 032prevNetIncome: 94 946
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.28equity: 330 198assets: 1 055 729
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.72equity: 330 198assets: 1 055 729
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 162.45revenueYoY: 79.58validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.54netMargin: 11.35ebitda: 291 426revenue: 1 875 032
Altman Z''-Score3.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.16 % vs. predchádzajúce 36.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.72 % vs. predchádzajúce 55.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.78× vs. predchádzajúce 3.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.35 % vs. predchádzajúca 9.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.28 % vs. predchádzajúca 44.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 80 % na 1.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 20.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 1,0 mil. € | +79,6 % |
| EBITDA | 291 tis. € | 134 tis. € | +117,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 262 tis. € | 120 tis. € | +117,9 % |
| Čistý zisk | 213 tis. € | 95 tis. € | +124,2 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 262 tis. € | +302,9 % |
| Vlastné imanie | 330 tis. € | 117 tis. € | +181,4 % |
- 1. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.3%
- Cudzie zdroje68.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 1,1 mil. € | 330 tis. € | 291 tis. € | 213 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,0 mil. € | 262 tis. € | 117 tis. € | 134 tis. € | 95 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 316 tis. € | 195 tis. € | 22 tis. € | 29 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 258 tis. € | 75 tis. € | 5 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 331 tis. € | 65 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 730 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 262 tis. € | 42 tis. € | 26 tis. € | 1 tis. € | 518 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 89 tis. € | 14 tis. € | -5 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 61 tis. € | 14 tis. € | -226 € | 592 € | -490 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 833 € | 5 tis. € | 264 € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla18. 8. 2021 → 11. 9. 2025
Levická 7D, Nitra
- Založenie spoločnosti1. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 6. 2016 → 24. 1. 2024
Energo audit, s.r.o.
- Zmena sídla1. 6. 2016 → 17. 8. 2021
Kozmonautov 3/A, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrickýchod 12. 2. 2025
- 2Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 12. 2. 2025
- 3Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 12. 2. 2025
- 4Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 9. 2. 2021
- 5Energetická certifikácia budov pre miesto spotreby energie: tepelná ochrana stavebných konštrukcií a budovod 26. 3. 2020
- 6Energetická certifikácia budov pre miesto spotreby energie: vykurovanie a príprava teplej vodyod 26. 3. 2020
- 7Výkon činnosti energetického audítoraod 19. 4. 2019
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 6. 2016
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 6. 2016
- 10Organizovanie kurzov školení a seminárovod 1. 6. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 6. 2016
- 12Verejné obstarávanieod 1. 6. 2016
- 13Počítačové službyod 1. 6. 2016
- 14Reklamné a marketingové službyod 1. 6. 2016
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 6. 2016
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 6. 2016
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50341120
- RÚZ ID
- 1642357
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 875 032 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 18. 8. 2021Zmena sídlaLevická 7D, Nitra
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 10. 2016Registrácia platcu DPHSK2120290579
- 1. 6. 2016Zmena obchodného mena→ Energo audit, s.r.o.
- 1. 6. 2016Zmena sídlaKozmonautov 3/A, Nitra