TIUS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (624 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2016
- Sídlo
- Pod Skalkou 819/29, 01003, Žilina
- EBITDA marža3,6 %
- ROA (návratnosť aktív)6,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,4 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.45netIncome: 15 295revenue: 624 079prevNetIncome: 54.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.85equity: 93 011assets: 222 259
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.15equity: 93 011assets: 222 259
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.91revenueYoY: 13.00validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.59netMargin: 2.45ebitda: 22 397revenue: 624 079
Altman Z''-Score2.45Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.30 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.88 % vs. predchádzajúce 0.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.15 % vs. predchádzajúce 93.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.81× vs. predchádzajúce 3.44×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.45 % vs. predchádzajúca 0.01 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.85 % vs. predchádzajúca 6.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 13 % na 624 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 822 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 624 tis. € | 552 tis. € | +13,0 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 3 tis. € | +709,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 2 tis. € | +709,4 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 54 € | +282× |
| Aktíva | 222 tis. € | 161 tis. € | +38,4 % |
| Vlastné imanie | 93 tis. € | 10 tis. € | +822,2 % |
- 1. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.8%
- Cudzie zdroje58.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 624 tis. € | 222 tis. € | 93 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 552 tis. € | 161 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 54 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 743 tis. € | 133 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 934 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 459 tis. € | 121 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 425 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 405 tis. € | 127 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 433 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 388 tis. € | 113 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 763 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 344 tis. € | 79 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 175 tis. € | 66 tis. € | 6 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -994 € | -994 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 6. 2016 → 31. 1. 2018
Lusien, s.r.o.
- Zmena sídla1. 6. 2016 → 12. 3. 2026
Platanová 3226/6, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 1. 2. 2018
- 2Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 2. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 6. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 6. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 6. 2016
- 6Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 1. 6. 2016
- 7Reklamné a marketingové službyod 1. 6. 2016
- 8Fotografické službyod 1. 6. 2016
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 1. 6. 2016
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 6. 2016
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 6. 2016
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 6. 2016
- 13Prevádzkovanie športových zariadeníod 1. 6. 2016
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 6. 2016
- 15Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 1. 6. 2016
- 16Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 1. 6. 2016
- 17Čistiace a upratovacie službyod 1. 6. 2016
- 18Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 1. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50346687
- RÚZ ID
- 1636315
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat742 972 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2120294550
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 6. 2016Zmena obchodného mena→ Lusien, s.r.o.
- 1. 6. 2016Zmena sídlaPlatanová 3226/6, Žilina