Grochal s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 46 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 5. 2016
- Sídlo
- Opoj 215, 91932, Opoj
- EBITDA marža47,8 %
- ROA (návratnosť aktív)9,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,3 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 34.67netIncome: 897.00revenue: 2 587prevNetIncome: 240.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.51equity: 8 691assets: 9 294
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.49equity: 8 691assets: 9 294
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.12revenueYoY: 45.83validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 47.82netMargin: 34.67ebitda: 1 237revenue: 2 587
Altman Z''-Score19.03Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.76 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 15.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.65 % vs. predchádzajúce 2.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.49 % vs. predchádzajúce 6.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.28× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 34.67 % vs. predchádzajúca 13.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.51 % vs. predchádzajúca 93.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2587 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 46 % na 2587 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 34.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.35 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 47.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 2 tis. € | +45,8 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 608 € | +103,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 547 € | +103,5 % |
| Čistý zisk | 897 € | 240 € | +273,8 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 8 tis. € | +10,9 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +11,5 % |
- 25. 5. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.5%
- Cudzie zdroje6.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 897 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 608 € | 240 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 104 € | -31 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 498 € | 8 tis. € | 8 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 839 € | 566 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 13 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 216 € | -42 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 16 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 13 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 309 € | -55 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 13 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -97 € | -143 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 5. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 25. 5. 2016
- 2Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autoraod 25. 5. 2016
- 3Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 25. 5. 2016
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 25. 5. 2016
- 5Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 5. 2016
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 5. 2016
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 5. 2016
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 5. 2016
- 9Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 25. 5. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 5. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 5. 2016
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 5. 2016
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 5. 2016
- 14Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 25. 5. 2016
- 15Poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 25. 5. 2016
- 16Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 25. 5. 2016
- 17Kuriérske službyod 25. 5. 2016
- 18Vykonávanie odťahovej službyod 25. 5. 2016
- 19Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 25. 5. 2016
- 20Počítačové službyod 25. 5. 2016
- 21Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 5. 2016
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 5. 2016
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 5. 2016
- 24Reklamné a marketingové službyod 25. 5. 2016
- 25Prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 5. 2016
- 26Fotografické službyod 25. 5. 2016
- 27Služby požičovníod 25. 5. 2016
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 25. 5. 2016
- 29Čistiace a upratovacie službyod 25. 5. 2016
- 30Administratívne službyod 25. 5. 2016
- 31Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 25. 5. 2016
- 32Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatíod 25. 5. 2016
- 33Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 5. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50347055
- RÚZ ID
- 1628140
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 5. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat15 622 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna