Agrodružstvo Lehota s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2016
- Sídlo
- Oravský Podzámok 148, 02741, Oravský Podzámok
- EBITDA marža26,0 %
- ROA (návratnosť aktív)2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,3 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť68,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.83netIncome: 327.00revenue: 3 020prevNetIncome: -88.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 68.10equity: 7 621assets: 11 191
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 31.90equity: 7 621assets: 11 191
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.38revenueYoY: 38.79validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.99netMargin: 10.83ebitda: 785.00revenue: 3 020
Altman Z''-Score4.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.92 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.92 % vs. predchádzajúce -0.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 31.90 % vs. predchádzajúce 37.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.27× vs. predchádzajúce 0.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.83 % vs. predchádzajúca -4.04 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.10 % vs. predchádzajúca 62.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3020 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 39 % na 3020 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 26.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 2 tis. € | +38,8 % |
| EBITDA | 785 € | 363 € | +116,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 707 € | 327 € | +116,3 % |
| Čistý zisk | 327 € | -88 € | +471,6 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 12 tis. € | −3,6 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 7 tis. € | +4,5 % |
- 1. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie68.1%
- Cudzie zdroje31.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 785 € | 327 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | 363 € | -88 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 393 € | 223 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 249 € | 98 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 368 € | 210 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 123 € | 29 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 91 € | 8 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 108 € | 18 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 528 € | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 528 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 6. 2016 → 23. 8. 2016
Bifrost, s.r.o.
- Zmena sídla1. 6. 2016 → 23. 8. 2016
Miestneho priemyslu 561, Námestovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby požičovníod 24. 8. 2016
- 2Výroba kŕmnych zmesíod 24. 8. 2016
- 3Spracovanie kožeod 24. 8. 2016
- 4Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 24. 8. 2016
- 5Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 24. 8. 2016
- 6Výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 24. 8. 2016
- 7Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 24. 8. 2016
- 8Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 24. 8. 2016
- 9Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 24. 8. 2016
- 10Kuriérske službyod 24. 8. 2016
- 11Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 24. 8. 2016
- 12Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 24. 8. 2016
- 13Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 24. 8. 2016
- 14Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 24. 8. 2016
- 15Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 24. 8. 2016
- 16Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 24. 8. 2016
- 17Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 24. 8. 2016
- 18Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 24. 8. 2016
- 19Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 24. 8. 2016
- 20Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 24. 8. 2016
- 21Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 8. 2016
- 22Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 24. 8. 2016
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 24. 8. 2016
- 24Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 24. 8. 2016
- 25Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 24. 8. 2016
- 26Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 8. 2016
- 27Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 24. 8. 2016
- 28Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 24. 8. 2016
- 29Skladovanie a uskladňovanieod 24. 8. 2016
- 30Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 24. 8. 2016
- 31Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 24. 8. 2016
- 32Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 24. 8. 2016
- 33Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 24. 8. 2016
- 34Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 8. 2016
- 35Prevádzkovanie športových zariadeníod 24. 8. 2016
- 36Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 24. 8. 2016
- 37Poľnohospodárstvo a lesníctvo, vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 24. 8. 2016
- 38Chov vybraných druhov zvieratod 24. 8. 2016
- 39Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 24. 8. 2016
- 40Poskytovanie služieb v rybárstveod 24. 8. 2016
- 41Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 24. 8. 2016
- 42Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 24. 8. 2016
- 43Údenárska výrobaod 24. 8. 2016
- 44Spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 24. 8. 2016
- 45Výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 24. 8. 2016
- 46Výroba mlynských výrobkovod 24. 8. 2016
- 47Výroba a spracovanie cukruod 24. 8. 2016
- 48Výroba chuťových prísad a korenínod 24. 8. 2016
- 49Spracovanie a úprava čaju a kávyod 24. 8. 2016
- 50Spracovanie prírodného meduod 24. 8. 2016
- 51Výroba nápojovod 24. 8. 2016
- 52Administratívne službyod 1. 6. 2016
- 53Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 6. 2016
- 54Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 6. 2016
- 55Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 6. 2016
- 56Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 6. 2016
- 57Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 6. 2016
- 58Počítačové službyod 1. 6. 2016
- 59Čistiace a upratovacie službyod 1. 6. 2016
- 60Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 6. 2016
- 61Reklamné a marketingové službyod 1. 6. 2016
- 62Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 6. 2016
- 63Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 6. 2016
- 64Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 6. 2016
- 65Prenájom hnuteľných vecíod 1. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50348167
- RÚZ ID
- 1639289
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat15 100 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 6. 2016Zmena obchodného mena→ Bifrost, s.r.o.
- 1. 6. 2016Zmena sídlaMiestneho priemyslu 561, Námestovo