RLB Company s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 147 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (60 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 6. 2016
- Sídlo
- Horný Val 8/17, 01001, Žilina
- EBITDA marža8,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,4 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.56netIncome: 2 756revenue: 60 397prevNetIncome: 653.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.14equity: 8 256assets: 35 675
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.86equity: 8 256assets: 35 675
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 35.54revenueYoY: 146.98validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.49netMargin: 4.56ebitda: 5 129revenue: 60 397
Altman Z''-Score2.11Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.73 % vs. predchádzajúce 4.41 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.86 % vs. predchádzajúce 57.50 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.69× vs. predchádzajúce 1.65×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.56 % vs. predchádzajúca 2.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.14 % vs. predchádzajúca 42.50 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 147 % na 60 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+147 %) ako vlastné imanie (+31 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 60 tis. € | 24 tis. € | +147,0 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +225,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 1 tis. € | +225,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 653 € | +322,1 % |
| Aktíva | 36 tis. € | 15 tis. € | +141,1 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 6 tis. € | +31,3 % |
- 3. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.1%
- Cudzie zdroje76.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 60 tis. € | 36 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 24 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 653 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 14 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 476 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 26 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 25 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | -783 € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 18 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 521 € | 331 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 7 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 764 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -20 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 6. 2016 → 4. 9. 2019
Baničova 3389/11, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 6. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 6. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 6. 2016
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 6. 2016
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 6. 2016
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 6. 2016
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 6. 2016
- 8Počítačové službyod 3. 6. 2016
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 3. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50356496
- RÚZ ID
- 1637539
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat60 397 EUR · rok 2024
- 14. 8. 2024Registrácia platcu DPHSK2120290095
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 3. 6. 2016Zmena sídlaBaničova 3389/11, Žilina