MONDO ITALIA GROUP, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (132 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 6. 2016
- Sídlo
- Partizánska 45, 08501, Bardejov
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,7 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.61netIncome: 3 447revenue: 131 992prevNetIncome: 8 145
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.02equity: 60 455assets: 94 430
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.98equity: 60 455assets: 94 430
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.92revenueYoY: -12.15validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.88netMargin: 2.61ebitda: 5 127revenue: 131 992
Altman Z''-Score5.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.65 % vs. predchádzajúce 9.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.98 % vs. predchádzajúce 31.93 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.40× vs. predchádzajúce 1.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.61 % vs. predchádzajúca 5.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.02 % vs. predchádzajúca 68.07 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 12 % na 132 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 132 tis. € | 150 tis. € | −12,2 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 40 tis. € | −87,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 36 tis. € | −87,3 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 8 tis. € | −57,7 % |
| Aktíva | 94 tis. € | 84 tis. € | +12,8 % |
| Vlastné imanie | 60 tis. € | 57 tis. € | +6,0 % |
- 8. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.0%
- Cudzie zdroje36.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 132 tis. € | 94 tis. € | 60 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 150 tis. € | 84 tis. € | 57 tis. € | 40 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 243 tis. € | 104 tis. € | 49 tis. € | 87 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 185 tis. € | 130 tis. € | 31 tis. € | 57 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 135 tis. € | 59 tis. € | 17 tis. € | 26 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 79 tis. € | 64 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 60 tis. € | 43 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 28 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 24 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -66 € | -239 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 12. 4. 2023
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 8. 6. 2016
- 3Výroba bižutérie a suvenírovod 8. 6. 2016
- 4Výroba sviečok a tieniacej technikyod 8. 6. 2016
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 6. 2016
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 6. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 6. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 6. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 6. 2016
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 6. 2016
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 6. 2016
- 12Skladovanie a uskladňovanieod 8. 6. 2016
- 13Kuriérske službyod 8. 6. 2016
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 8. 6. 2016
- 15Počítačové službyod 8. 6. 2016
- 16Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 8. 6. 2016
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 6. 2016
- 18Vedenie účtovníctvaod 8. 6. 2016
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 6. 2016
- 20Reklamné a marketingové službyod 8. 6. 2016
- 21Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 8. 6. 2016
- 22Prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 6. 2016
- 23Dizajnérske činnostiod 8. 6. 2016
- 24Fotografické službyod 8. 6. 2016
- 25Prenájom hnuteľných vecíod 8. 6. 2016
- 26Informačná činnosť - mestské, turistické informačné centráod 8. 6. 2016
- 27Čistiace a upratovacie službyod 8. 6. 2016
- 28Administratívne službyod 8. 6. 2016
- 29Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 8. 6. 2016
- 30Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50358740
- RÚZ ID
- 1638405
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat243 198 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 7. 2016Registrácia platcu DPHSK2120292669