B2B EUROPE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 101 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 6. 2016
- Sídlo
- Martina Granca 15, 84102, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža4,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)140,0 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.36netIncome: 1 224revenue: 36 415prevNetIncome: -6 765
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.166equity: 874.00assets: 527 153
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.83equity: 874.00assets: 527 153
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.21revenueYoY: 101.02validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.58netMargin: 3.36ebitda: 1 669revenue: 36 415
Altman Z''-Score-0.42Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.23 % vs. predchádzajúce -1.28 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.83 % vs. predchádzajúce 105.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.07× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.36 % vs. predchádzajúca -37.34 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.17 % vs. predchádzajúca -5.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 140 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (874 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 36415 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 101 % na 36 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+101 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 36 tis. € | 18 tis. € | +101,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -7 tis. € | +125,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -6 tis. € | +125,0 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -7 tis. € | +118,1 % |
| Aktíva | 527 tis. € | 528 tis. € | −0,2 % |
| Vlastné imanie | 874 € | -31 tis. € | +102,8 % |
- 3. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 36 tis. € | 527 tis. € | 874 € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 18 tis. € | 528 tis. € | -31 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 37 tis. € | 537 tis. € | -25 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 18 tis. € | 564 tis. € | -29 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 18 tis. € | 568 tis. € | -26 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 18 tis. € | 612 tis. € | -27 tis. € | 882 € | 784 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 18 tis. € | 605 tis. € | -28 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8 tis. € | 502 tis. € | -22 tis. € | -26 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 12 tis. € | -31 tis. € | -36 tis. € | -36 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 11. 2016 → 8. 10. 2018
Vlčie hrdlo 76, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti3. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 6. 2016 → 4. 11. 2016
M. R. Štefánika 3, Veľký Krtíš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50361431
- RÚZ ID
- 1637624
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat36 915 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 11. 2016Zmena sídlaVlčie hrdlo 76, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 1. 8. 2016Registrácia platcu DPHSK2120290700
- 3. 6. 2016Zmena sídlaM. R. Štefánika 3, Veľký Krtíš