SLNEČNÁ ENERGIA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1015 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (207 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 6. 2016
- Sídlo
- Račianska 96, 83102, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža10,4 %
- ROA (návratnosť aktív)17,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)287,8 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.82netIncome: 18 280revenue: 207 213prevNetIncome: -39 954
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.02equity: 6 352assets: 105 600
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.98equity: 6 352assets: 105 600
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.77revenueYoY: 1 014,948validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.43netMargin: 8.82ebitda: 21 608revenue: 207 213
Altman Z''-Score2.59Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.31 % vs. predchádzajúce -48.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.98 % vs. predchádzajúce 114.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.96× vs. predchádzajúce 0.23×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.82 % vs. predchádzajúca -214.98 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.02 % vs. predchádzajúca -14.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 288 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (6352 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +1015 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1015 % na 207 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 17.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 207 tis. € | 19 tis. € | +10× |
| EBITDA | 22 tis. € | -38 tis. € | +157,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | -34 tis. € | +157,6 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | -40 tis. € | +145,8 % |
| Aktíva | 106 tis. € | 82 tis. € | +29,5 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | -12 tis. € | +153,3 % |
- 4. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.0%
- Cudzie zdroje94.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 207 tis. € | 106 tis. € | 6 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 19 tis. € | 82 tis. € | -12 tis. € | -38 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 154 tis. € | 82 tis. € | -20 tis. € | -12 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 225 tis. € | 59 tis. € | 8 tis. € | 395 € | 169 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 61 tis. € | 99 tis. € | 48 tis. € | 1 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 141 tis. € | 103 tis. € | 55 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 167 tis. € | 102 tis. € | 51 tis. € | 53 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 154 tis. € | 83 tis. € | 41 tis. € | 40 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 70 tis. € | 76 tis. € | 32 tis. € | 38 tis. € | 27 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 6. 2016 → 31. 8. 2022
YONI s.r.o.
- Zmena sídla4. 6. 2016 → 11. 2. 2022
Bottova 867/65, Dubnica nad Váhom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 1. 9. 2022
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 9. 2022
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 9. 2022
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 9. 2022
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 9. 2022
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 6. 2016
- 7Reklamné a marketingové službyod 4. 6. 2016
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 6. 2016
- 9Administratívne službyod 4. 6. 2016
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 6. 2016
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 4. 6. 2016
- 12Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 4. 6. 2016
- 13Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 4. 6. 2016
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 6. 2016
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50363034
- RÚZ ID
- 1635628
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat225 483 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 7. 2016Registrácia platcu DPHSK2120290491
- 4. 6. 2016Zmena obchodného mena→ YONI s.r.o.
- 4. 6. 2016Zmena sídlaBottova 867/65, Dubnica nad Váhom