NOVIO GROUP s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (140 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 7. 2016
- Sídlo
- Kľačany 57, 92064, Kľačany
- EBITDA marža17,3 %
- ROA (návratnosť aktív)16,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,5 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.96netIncome: 18 182revenue: 140 290prevNetIncome: 11 061
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.23equity: 49 876assets: 110 277
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.77equity: 49 876assets: 110 277
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 79.64revenueYoY: 15.71validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.32netMargin: 12.96ebitda: 24 299revenue: 140 290
Altman Z''-Score4.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.49 % vs. predchádzajúce 30.42 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.77 % vs. predchádzajúce 12.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.27× vs. predchádzajúce 3.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.96 % vs. predchádzajúca 9.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.23 % vs. predchádzajúca 87.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 140 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 13.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 16.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 140 tis. € | 121 tis. € | +15,7 % |
| EBITDA | 24 tis. € | 14 tis. € | +71,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 13 tis. € | +71,4 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 11 tis. € | +64,4 % |
| Aktíva | 110 tis. € | 36 tis. € | +203,3 % |
| Vlastné imanie | 50 tis. € | 32 tis. € | +57,4 % |
- 5. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.2%
- Cudzie zdroje54.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 140 tis. € | 110 tis. € | 50 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 121 tis. € | 36 tis. € | 32 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 113 tis. € | 52 tis. € | 35 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 178 tis. € | 70 tis. € | 30 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 71 tis. € | 34 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 4 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -65 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | — | -515 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 7. 2016 → 15. 7. 2019
NOVIO MEDICAL s.r.o.
- Zmena sídla5. 7. 2016 → 17. 5. 2022
1. mája 386/11, Leopoldov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poľnohospodárska výrobaod 12. 3. 2020
- 2Predaj nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov na účely spracovania a ďalšieho predajaod 12. 3. 2020
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 16. 7. 2019
- 4Výroba potravinárskych výrobkovod 16. 7. 2019
- 5Výroba nápojovod 16. 7. 2019
- 6Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 16. 7. 2019
- 7Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 16. 7. 2019
- 8Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 16. 7. 2019
- 9Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 16. 7. 2019
- 10Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 16. 7. 2019
- 11Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 7. 2019
- 12Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 16. 7. 2019
- 13Výroba zdravotníckych pomôcokod 16. 7. 2019
- 14Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 16. 7. 2019
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 7. 2019
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 7. 2019
- 17Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 7. 2019
- 18Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 16. 7. 2019
- 19Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 16. 7. 2019
- 20Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 16. 7. 2019
- 21Faktoring a forfaitingod 16. 7. 2019
- 22Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 16. 7. 2019
- 23Poskytovanie služieb v rybárstveod 16. 7. 2019
- 24Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 16. 7. 2019
- 25Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 16. 7. 2019
- 26Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 16. 7. 2019
- 27Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 5. 7. 2016
- 28Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 7. 2016
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 7. 2016
- 30Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 7. 2016
- 31Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 7. 2016
- 32Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 7. 2016
- 33Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 7. 2016
- 34Počítačové službyod 5. 7. 2016
- 35Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 7. 2016
- 36Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 7. 2016
- 37Vedenie účtovníctvaod 5. 7. 2016
- 38Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 7. 2016
- 39Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 7. 2016
- 40Reklamné a marketingové službyod 5. 7. 2016
- 41Prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 7. 2016
- 42Fotografické službyod 5. 7. 2016
- 43Prenájom hnuteľných vecíod 5. 7. 2016
- 44Administratívne službyod 5. 7. 2016
- 45Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 7. 2016
- 46Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 7. 2016
- 47Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 5. 7. 2016
- 48Čistiace a upratovacie službyod 5. 7. 2016
- 49Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 5. 7. 2016
- 50masérske službyod 5. 7. 2016
- 51Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 7. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50373111
- RÚZ ID
- 1645567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat177 967 EUR · rok 2022
- 1. 2. 2022Registrácia platcu DPHSK2120310610
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 7. 2016Zmena obchodného mena→ NOVIO MEDICAL s.r.o.
- 5. 7. 2016Zmena sídla1. mája 386/11, Leopoldov