Kysucká koliba s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (203 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2016
- Sídlo
- Strážovská 279/19, 01004, Žilina
- EBITDA marža-25,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-34,9 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť19,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -29.37netIncome: -59 562revenue: 202 791prevNetIncome: -5 003
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.09equity: 170 717assets: 894 184
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.91equity: 170 717assets: 894 184
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 86.95revenueYoY: -28.80validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -25.60netMargin: -29.37ebitda: -51 907revenue: 202 791
Altman Z''-Score-0.75Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.38 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.66 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.66 % vs. predchádzajúce -0.53 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.91 % vs. predchádzajúce 91.44 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.30×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -29.37 % vs. predchádzajúca -1.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.09 % vs. predchádzajúca 8.56 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 29 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -29.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 203 tis. € | 285 tis. € | −28,8 % |
| EBITDA | -52 tis. € | 2 tis. € | −23× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -47 tis. € | 2 tis. € | −23× |
| Čistý zisk | -60 tis. € | -5 tis. € | −11× |
| Aktíva | 894 tis. € | 937 tis. € | −4,6 % |
| Vlastné imanie | 171 tis. € | 80 tis. € | +112,7 % |
- 11. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.1%
- Cudzie zdroje80.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 203 tis. € | 894 tis. € | 171 tis. € | -52 tis. € | -60 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 285 tis. € | 937 tis. € | 80 tis. € | 2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 285 tis. € | 933 tis. € | 85 tis. € | -66 tis. € | -76 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 235 tis. € | 954 tis. € | 11 tis. € | -13 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 336 tis. € | 1,0 mil. € | 33 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 326 tis. € | 956 tis. € | 27 tis. € | -69 tis. € | -76 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 131 tis. € | 970 tis. € | -46 tis. € | -61 tis. € | -54 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 280 tis. € | 5 tis. € | -552 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 6. 2016 → 24. 8. 2018
Koliba Oščadnica s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 11. 6. 2016
- 2Ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 11. 6. 2016
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 6. 2016
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 6. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 6. 2016
- 7Prevádzkovanie športových zariadeníod 11. 6. 2016
- 8Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 11. 6. 2016
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 6. 2016
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 6. 2016
- 11Služby požičovníod 11. 6. 2016
- 12Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 11. 6. 2016
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 6. 2016
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 6. 2016
- 15Reklamné a marketingové službyod 11. 6. 2016
- 16Počítačové službyod 11. 6. 2016
- 17Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 6. 2016
- 18Poskytovanie služieb v rybárstveod 11. 6. 2016
- 19Údenárska výrobaod 11. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50375610
- RÚZ ID
- 1637693
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat336 455 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2120295496
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 6. 2016Zmena obchodného mena→ Koliba Oščadnica s.r.o.