PRATO, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 87 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 6. 2016
- Sídlo
- Galantská cesta 5694/13, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža65,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,1 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 46.38netIncome: 2 648revenue: 5 709prevNetIncome: -3 155
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.98equity: 11 469assets: 57 389
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.02equity: 11 469assets: 57 389
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.26revenueYoY: -86.73validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 65.21netMargin: 46.38ebitda: 3 723revenue: 5 709
Altman Z''-Score-2.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.61 % vs. predchádzajúce -5.92 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.02 % vs. predchádzajúce 83.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.81×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 46.38 % vs. predchádzajúca -7.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.98 % vs. predchádzajúca 16.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 5709 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 87 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 46.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 65.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 43 tis. € | −86,7 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -2 tis. € | +262,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -2 tis. € | +262,8 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -3 tis. € | +183,9 % |
| Aktíva | 57 tis. € | 53 tis. € | +7,7 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 9 tis. € | +30,0 % |
- 21. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.0%
- Cudzie zdroje80.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 57 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 43 tis. € | 53 tis. € | 9 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 852 € | 17 tis. € | 12 tis. € | 947 € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,7 mil. € | 177 tis. € | 161 tis. € | 2,6 mil. € | -43 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 297 tis. € | 2,6 mil. € | 204 tis. € | 25 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 166 tis. € | 2,7 mil. € | 198 tis. € | 14 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 1,2 mil. € | 221 tis. € | -3 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,0 mil. € | 431 tis. € | 67 tis. € | 1,8 mil. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 211 tis. € | 2,0 mil. € | 61 tis. € | 43 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 360 € | 1,3 mil. € | 66 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 6. 2016
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 6. 2016
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 21. 6. 2016
- 4Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 21. 6. 2016
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 21. 6. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 6. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 6. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 6. 2016
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 6. 2016
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 6. 2016
- 11Reklamné a marketingové službyod 21. 6. 2016
- 12Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 21. 6. 2016
- 13Administratívne službyod 21. 6. 2016
- 14Čistiace a upratovacie službyod 21. 6. 2016
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 6. 2016
- 16Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50381156
- RÚZ ID
- 1639044
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 678 261 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 7. 2016Registrácia platcu DPHSK2120302283