IRON GLASS, s. r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,5 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 6. 2016
- Sídlo
- Dunajov 325, 02302, Dunajov
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,6 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.08netIncome: 59 590revenue: 1 460 309prevNetIncome: 92 044
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.14equity: 561 454assets: 1 644 405
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.86equity: 561 454assets: 1 644 405
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.37revenueYoY: -5.39validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.09netMargin: 4.08ebitda: 103 489revenue: 1 460 309
Altman Z''-Score2.42Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.85 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.62 % vs. predchádzajúce 5.96 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.86 % vs. predchádzajúce 73.49 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.89× vs. predchádzajúce 1.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.08 % vs. predchádzajúca 5.96 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.14 % vs. predchádzajúca 26.51 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 1.5 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,5 mil. € | 1,5 mil. € | −5,4 % |
| EBITDA | 103 tis. € | 145 tis. € | −28,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 93 tis. € | 130 tis. € | −28,5 % |
| Čistý zisk | 60 tis. € | 92 tis. € | −35,3 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,5 mil. € | +6,4 % |
| Vlastné imanie | 561 tis. € | 410 tis. € | +37,0 % |
- 18. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.1%
- Cudzie zdroje65.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,5 mil. € | 1,6 mil. € | 561 tis. € | 103 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,5 mil. € | 410 tis. € | 145 tis. € | 92 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,5 mil. € | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 265 tis. € | 86 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 669 tis. € | 734 tis. € | 157 tis. € | 101 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 669 tis. € | 734 tis. € | 157 tis. € | 101 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 715 tis. € | 252 tis. € | 84 tis. € | 65 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 370 tis. € | 140 tis. € | 41 tis. € | 37 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | 109 tis. € | 66 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 10. 9. 2024
- 2Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 10. 9. 2024
- 3Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 10. 9. 2024
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 10. 9. 2024
- 5Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 9. 2024
- 6Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 10. 9. 2024
- 7Vedenie účtovníctvaod 10. 9. 2024
- 8Finančný lízingod 10. 9. 2024
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 9. 2024
- 10Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 10. 9. 2024
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 9. 2024
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 10. 9. 2024
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 9. 2024
- 14Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 10. 9. 2024
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 24. 11. 2022
- 16Sťahovacie službyod 24. 11. 2022
- 17Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 24. 11. 2022
- 18Stolárstvood 26. 11. 2021
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 6. 2016
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 6. 2016
- 21Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 6. 2016
- 22Zámočníctvood 18. 6. 2016
- 23Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 6. 2016
- 24Čistiace a upratovacie službyod 18. 6. 2016
- 25Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 6. 2016
- 26Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 18. 6. 2016
- 27Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 6. 2016
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50390015
- RÚZ ID
- 1636611
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 543 461 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120298950
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna