DAMADA real s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 69 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (351 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2016
- Sídlo
- Rudohorská 33, 97411, Banská Bystrica
- EBITDA marža1,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,2 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť25,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.820netIncome: 2 876revenue: 350 913prevNetIncome: 15 639
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.58equity: 90 598assets: 354 146
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.42equity: 90 598assets: 354 146
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.82revenueYoY: -69.32validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.69netMargin: 0.820ebitda: 5 933revenue: 350 913
Altman Z''-Score1.29Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.81 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.81 % vs. predchádzajúce 2.15 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.42 % vs. predchádzajúce 87.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 1.58×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.82 % vs. predchádzajúca 1.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.58 % vs. predchádzajúca 12.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 51 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 69 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 351 tis. € | 1,1 mil. € | −69,3 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 27 tis. € | −78,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 25 tis. € | −78,3 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 16 tis. € | −81,6 % |
| Aktíva | 354 tis. € | 726 tis. € | −51,2 % |
| Vlastné imanie | 91 tis. € | 88 tis. € | +3,3 % |
- 30. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.6%
- Cudzie zdroje74.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 351 tis. € | 354 tis. € | 91 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 726 tis. € | 88 tis. € | 27 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 471 tis. € | 464 tis. € | 72 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 654 tis. € | 538 tis. € | 68 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 314 tis. € | 255 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 51 tis. € | 60 tis. € | 5 tis. € | 683 € | 424 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 28. 9. 2019
- 2Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 4. 2019
- 3Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 15. 10. 2016
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 6. 2016
- 5Fotografické službyod 30. 6. 2016
- 6Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 30. 6. 2016
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 6. 2016
- 8Kurierske službyod 30. 6. 2016
- 9Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 6. 2016
- 10Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 6. 2016
- 11Počítačové službyod 30. 6. 2016
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 6. 2016
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 30. 6. 2016
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 6. 2016
- 15Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 30. 6. 2016
- 16Prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 6. 2016
- 17Administratívne službyod 30. 6. 2016
- 18Reklamné a marketingové službyod 30. 6. 2016
- 19Skladovanieod 30. 6. 2016
- 20Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 6. 2016
- 21Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 30. 6. 2016
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 6. 2016
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 6. 2016
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 6. 2016
- 25Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 6. 2016
- 26Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 6. 2016
- 27Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 6. 2016
- 28Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 6. 2016
- 29Vedenie účtovníctvaod 30. 6. 2016
- 30Vydavateľská činnosťod 30. 6. 2016
- 31Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 6. 2016
- 32Verejné obstarávanieod 30. 6. 2016
- 33Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 6. 2016
- 34Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 6. 2016
- 35Čistiace a upratovacie službyod 30. 6. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50394011
- RÚZ ID
- 1638160
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 143 748 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2120308432
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna