Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

DEFEX ftd, s.r.o.

aktívna
Zavarská 9815/10R, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 8. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)92 tis. €
13,6 %vs 2023
Zisk (2024)-3 tis. €
94,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)476 tis. €
0,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)50 %
16,1 %Strednávs 2023
ROE (2024)-0.7 %
95,3 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 14 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 55/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 7. 2016
Sídlo
Zavarská 9815/10R, 91701, Trnava
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,7 %
  • Zadlženosť50 %
  • Kapitálová primeranosť49,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je dlhodobo stratová.
55/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -3.50
  • netIncome: -3 217
  • revenue: 92 044
  • prevNetIncome: -1 658
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 49.62
  • equity: 476 091
  • assets: 959 433
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 50.38
  • equity: 476 091
  • assets: 959 433
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 78.41
  • revenueYoY: 13.61
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.98
  • netMargin: -3.50
  • ebitda: 5 501
  • revenue: 92 044
Altman Z''-Score1.95Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.98aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.10aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.03aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.34 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.34 % vs. predchádzajúce -0.20 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 50.38 % vs. predchádzajúce 43.40 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.10×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.50 % vs. predchádzajúca -2.05 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.62 % vs. predchádzajúca 56.60 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 14 % na 92 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -3.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby92 tis. €81 tis. €+13,6 %
EBITDA6 tis. €8 tis. €−31,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)5 tis. €7 tis. €−31,0 %
Čistý zisk-3 tis. €-2 tis. €−94,0 %
Aktíva959 tis. €847 tis. €+13,3 %
Vlastné imanie476 tis. €479 tis. €−0,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 7. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby