Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Hugo development s.r.o.

aktívna
M. R. Štefánika 4, 96501, Žiar nad Hronom
podľa §4, registrácia od 1. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)55 tis. €
43×vs 2023
Zisk (2024)10 tis. €
138,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)204 €
102,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)100 %
4,6 %Vysokávs 2023
ROE (2024)4765.7 %
17×Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 4273 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (55 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 0 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 100 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 18 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 8. 2016
Sídlo
M. R. Štefánika 4, 96501, Žiar nad Hronom
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža25,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)4765,7 %
  • Zadlženosť100 %
  • Kapitálová primeranosť0,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (55 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 17.77
  • netIncome: 9 722
  • revenue: 54 710
  • prevNetIncome: -25 318
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.096
  • equity: 204.00
  • assets: 211 534
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 99.90
  • equity: 204.00
  • assets: 211 534
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 14.07
  • revenueYoY: 4 273,301
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 25.63
  • netMargin: 17.77
  • ebitda: 14 022
  • revenue: 54 710
Altman Z''-Score0.31Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.00aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.07aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.38aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.00presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.60 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.60 % vs. predchádzajúce -12.47 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 99.90 % vs. predchádzajúce 104.69 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.26× vs. predchádzajúce 0.01×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.77 % vs. predchádzajúca -2023.82 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.10 % vs. predchádzajúca -4.69 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE 4766 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (204 €) — nereprezentatívne.
  • Tržby +4273 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 4273 % na 55 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 17.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 25.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby55 tis. €1 tis. €+43×
EBITDA14 tis. €-22 tis. €+164,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)13 tis. €-20 tis. €+164,4 %
Čistý zisk10 tis. €-25 tis. €+138,4 %
Aktíva212 tis. €203 tis. €+4,2 %
Vlastné imanie204 €-10 tis. €+102,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 8. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby