REDOX - ENEX s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 7. 2016
- Sídlo
- Zlatovská 2416/33H, 91105, Trenčín
- EBITDA marža12,7 %
- ROA (návratnosť aktív)11,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,5 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.54netIncome: 193 845revenue: 2 571 162prevNetIncome: 161 212
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.05equity: 993 806assets: 1 682 974
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.95equity: 993 806assets: 1 682 974
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.32revenueYoY: 16.34validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.66netMargin: 7.54ebitda: 325 525revenue: 2 571 162
Altman Z''-Score7.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.52 % vs. predchádzajúce 10.47 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.95 % vs. predchádzajúce 28.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.53× vs. predchádzajúce 1.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.54 % vs. predchádzajúca 7.29 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.05 % vs. predchádzajúca 71.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 2.6 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 2,2 mil. € | +16,3 % |
| EBITDA | 326 tis. € | 270 tis. € | +20,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 293 tis. € | 243 tis. € | +20,6 % |
| Čistý zisk | 194 tis. € | 161 tis. € | +20,2 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 1,5 mil. € | +9,3 % |
| Vlastné imanie | 994 tis. € | 1,1 mil. € | −9,4 % |
- 12. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.1%
- Cudzie zdroje40.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 1,7 mil. € | 994 tis. € | 326 tis. € | 194 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,2 mil. € | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 270 tis. € | 161 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,7 mil. € | 935 tis. € | 274 tis. € | 174 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,1 mil. € | 1,3 mil. € | 916 tis. € | 652 tis. € | 472 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,5 mil. € | 893 tis. € | 571 tis. € | 434 tis. € | 304 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,3 mil. € | 640 tis. € | 394 tis. € | 206 tis. € | 134 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 841 tis. € | 425 tis. € | 208 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,0 mil. € | 798 tis. € | 375 tis. € | 390 tis. € | 280 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 952 tis. € | 603 tis. € | 95 tis. € | 125 tis. € | 78 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 254 tis. € | 269 tis. € | 17 tis. € | 25 tis. € | 12 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50407821
- RÚZ ID
- 1645430
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 082 839 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 27. 7. 2016Registrácia platcu DPHSK2120312898