vychod.net home, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 51 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (37 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 7. 2016
- Sídlo
- Letná 32, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,6 %
- ROA (návratnosť aktív)6,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,2 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť65,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.68netIncome: 1 370revenue: 37 245prevNetIncome: 609.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 65.94equity: 14 912assets: 22 613
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 34.06equity: 14 912assets: 22 613
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.65revenueYoY: 50.60validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.59netMargin: 3.68ebitda: 1 710revenue: 37 245
Altman Z''-Score5.19Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.06 % vs. predchádzajúce 3.36 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 34.06 % vs. predchádzajúce 25.32 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.65× vs. predchádzajúce 1.36×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.68 % vs. predchádzajúca 2.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 65.94 % vs. predchádzajúca 74.68 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 37245 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 51 % na 37 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+51 %) ako vlastné imanie (+10 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 37 tis. € | 25 tis. € | +50,6 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 716 € | +138,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 644 € | +138,8 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 609 € | +125,0 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 18 tis. € | +24,7 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 14 tis. € | +10,1 % |
- 2. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie65.9%
- Cudzie zdroje34.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 37 tis. € | 23 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 25 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 716 € | 609 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 20 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | 209 € | 178 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 21 tis. € | 13 tis. € | 666 € | 566 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 28 tis. € | 23 tis. € | 12 tis. € | 385 € | 327 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 24 tis. € | 12 tis. € | 694 € | 548 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 25 tis. € | 25 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 22 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 12 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50409221
- RÚZ ID
- 1644929
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat37 245 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna