ESMO s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (3,2 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 7. 2016
- Sídlo
- Prievozská 14, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža6,0 %
- ROA (návratnosť aktív)11,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,5 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.85netIncome: 124 918revenue: 3 243 266prevNetIncome: 80 891
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.48equity: 490 789assets: 1 128 748
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.52equity: 490 789assets: 1 128 748
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 192.09revenueYoY: 28.17validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.98netMargin: 3.85ebitda: 193 942revenue: 3 243 266
Altman Z''-Score4.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.07 % vs. predchádzajúce 9.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.52 % vs. predchádzajúce 57.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.87× vs. predchádzajúce 2.96×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.85 % vs. predchádzajúca 3.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.48 % vs. predchádzajúca 42.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 3.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,2 mil. € | 2,5 mil. € | +28,2 % |
| EBITDA | 194 tis. € | 193 tis. € | +0,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 175 tis. € | 174 tis. € | +0,4 % |
| Čistý zisk | 125 tis. € | 81 tis. € | +54,4 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 855 tis. € | +32,0 % |
| Vlastné imanie | 491 tis. € | 366 tis. € | +34,1 % |
- 13. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.5%
- Cudzie zdroje56.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3,2 mil. € | 1,1 mil. € | 491 tis. € | 194 tis. € | 125 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,5 mil. € | 855 tis. € | 366 tis. € | 193 tis. € | 81 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,1 mil. € | 2,0 mil. € | 285 tis. € | 450 tis. € | 283 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 333 tis. € | 194 tis. € | 2 tis. € | -37 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 45 tis. € | 45 tis. € | 38 tis. € | 37 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | -19 € | -19 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | -231 € | -711 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -834 € | -834 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla9. 12. 2021 → 18. 4. 2024
Ružová dolina 6, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti13. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 7. 2016 → 8. 12. 2021
PilotBI s.r.o.
- Zmena sídla13. 7. 2016 → 8. 12. 2021
Mlynarovičova 10, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 9. 12. 2021
- 2Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 9. 12. 2021
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 12. 2021
- 4Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 7. 2016
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 13. 7. 2016
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 13. 7. 2016
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 7. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 7. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 7. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 7. 2016
- 11Reklamné a marketingové službyod 13. 7. 2016
- 12Počítačové službyod 13. 7. 2016
- 13Vydavateľská činnosťod 13. 7. 2016
- 14Administratívne službyod 13. 7. 2016
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 13. 7. 2016
- 16Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 13. 7. 2016
- 17Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 13. 7. 2016
- 18Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 13. 7. 2016
- 19Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 13. 7. 2016
- 20Finančný lízingod 13. 7. 2016
- 21Prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 7. 2016
- 22Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 7. 2016
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 7. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50412329
- RÚZ ID
- 1645208
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat4 054 211 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 22. 1. 2022Registrácia platcu DPHSK2120316539
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 9. 12. 2021Zmena sídlaRužová dolina 6, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 7. 2016Zmena obchodného mena→ PilotBI s.r.o.
- 13. 7. 2016Zmena sídlaMlynarovičova 10, Bratislava - mestská časť Petržalka