Marctit s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 7. 2016
- Sídlo
- Bitúnková 13, 94001, Nové Zámky
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,5 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.49netIncome: 317.00revenue: 21 311prevNetIncome: -8 284
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.42equity: 640.00assets: 14 492
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.58equity: 640.00assets: 14 492
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.89revenueYoY: -27.32validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.33netMargin: 1.49ebitda: 497.00revenue: 21 311
Altman Z''-Score-1.55Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.88 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.19 % vs. predchádzajúce -175.81 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.58 % vs. predchádzajúce 178.03 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 6.22×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.49 % vs. predchádzajúca -28.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.42 % vs. predchádzajúca -78.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 21311 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 27 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 208 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 21 tis. € | 29 tis. € | −27,3 % |
| EBITDA | 497 € | -8 tis. € | +106,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 447 € | -7 tis. € | +106,4 % |
| Čistý zisk | 317 € | -8 tis. € | +103,8 % |
| Aktíva | 14 tis. € | 5 tis. € | +207,6 % |
| Vlastné imanie | 640 € | -4 tis. € | +117,4 % |
- 9. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 22. 11. 2019Zmena sídla
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.4%
- Cudzie zdroje95.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 21 tis. € | 14 tis. € | 640 € | 497 € | 317 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 29 tis. € | 5 tis. € | -4 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 12 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -393 € | -393 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla22. 11. 2019 → 20. 5. 2020
Vansovej 533/3, Žiar nad Hronom
- Založenie spoločnosti9. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 7. 2016 → 20. 5. 2020
MOrtise s.r.o.
- Zmena sídla9. 7. 2016 → 21. 11. 2019
Š. Moysesa 27, Žiar nad Hronom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50412876
- RÚZ ID
- 1646106
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 22. 11. 2019Zmena sídlaVansovej 533/3, Žiar nad Hronom
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat29 320 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 7. 2016Zmena obchodného mena→ MOrtise s.r.o.
- 9. 7. 2016Zmena sídlaŠ. Moysesa 27, Žiar nad Hronom