Technické služby Obce Bošany s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 7. 2016
- Sídlo
- SNP 112/43, 95618, Bošany
- EBITDA marža3,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,7 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.70netIncome: 994.00revenue: 58 613prevNetIncome: 1 190
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.19equity: 3 726assets: 116 755
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.81equity: 3 726assets: 116 755
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.74revenueYoY: -5.89validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.83netMargin: 1.70ebitda: 2 245revenue: 58 613
Altman Z''-Score-0.08Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.85 % vs. predchádzajúce 0.85 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.81 % vs. predchádzajúce 98.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.50× vs. predchádzajúce 0.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.70 % vs. predchádzajúca 1.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.19 % vs. predchádzajúca 1.96 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 6 % na 59 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 62 tis. € | −5,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 2 tis. € | −7,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 2 tis. € | −7,1 % |
| Čistý zisk | 994 € | 1 tis. € | −16,5 % |
| Aktíva | 117 tis. € | 139 tis. € | −16,1 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 3 tis. € | +36,4 % |
- 26. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.2%
- Cudzie zdroje96.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 117 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 994 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 62 tis. € | 139 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 86 tis. € | 175 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 115 tis. € | 234 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 963 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 104 tis. € | 320 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 408 tis. € | 4 tis. € | -415 € | -620 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 77 tis. € | 495 tis. € | 5 tis. € | 779 € | 457 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 210 tis. € | 4 tis. € | -667 € | -838 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 10 tis. € | 8 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 8 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 7. 2016
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 26. 7. 2016
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 7. 2016
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 7. 2016
- 5Reklamné a marketingové službyod 26. 7. 2016
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 7. 2016
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 7. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 7. 2016
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 7. 2016
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 7. 2016
- 11Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 26. 7. 2016
- 12Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 26. 7. 2016
- 13Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 26. 7. 2016
- 14Čistiace a upratovacie službyod 26. 7. 2016
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 7. 2016
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 7. 2016
- 17Kuriérske službyod 26. 7. 2016
- 18Vydavateľská činnosťod 26. 7. 2016
- 19Počítačové službyod 26. 7. 2016
- 20Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 7. 2016
- 21Činnosť informačných kanceláriíod 26. 7. 2016
- 22Vedenie účtovníctvaod 26. 7. 2016
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 7. 2016
- 24Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 26. 7. 2016
- 25Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 26. 7. 2016
- 26Prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 7. 2016
- 27Fotografické službyod 26. 7. 2016
- 28Informačná činnosť - mestské, turistické informačné centráod 26. 7. 2016
- 29Administratívne službyod 26. 7. 2016
- 30Verejné obstarávanieod 26. 7. 2016
- 31Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 26. 7. 2016
- 32Poskytovanie sociálnych služiebod 26. 7. 2016
- 33Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 26. 7. 2016
- 34Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 26. 7. 2016
- 35Prevádzkovanie športových zariadeníod 26. 7. 2016
- 36Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 26. 7. 2016
- 37Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 26. 7. 2016
- 38Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 7. 2016
- 39Čistenie kanalizačných systémovod 26. 7. 2016
- 40Diagnostika kanalizačných potrubíod 26. 7. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50426281
- RÚZ ID
- 1651129
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat114 582 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna