WellMax Slovakia, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 293 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (56 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 7. 2016
- Sídlo
- Jarošova 1, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža9,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.004netIncome: 2.00revenue: 55 715prevNetIncome: -862.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.95equity: 8 207assets: 12 833
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.05equity: 8 207assets: 12 833
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.01revenueYoY: 292.91validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.22netMargin: 0.004ebitda: 5 138revenue: 55 715
Altman Z''-Score6.22Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.02 % vs. predchádzajúce -7.44 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.05 % vs. predchádzajúce 29.20 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.34× vs. predchádzajúce 1.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.00 % vs. predchádzajúca -6.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.95 % vs. predchádzajúca 70.80 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +293 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 293 % na 56 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 293 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 56 tis. € | 14 tis. € | +292,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 870 € | +490,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 783 € | +490,6 % |
| Čistý zisk | 2 € | -862 € | +100,2 % |
| Aktíva | 13 tis. € | 12 tis. € | +10,7 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +0,0 % |
- 27. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.0%
- Cudzie zdroje36.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 56 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 2 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 14 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 870 € | -862 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 13 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 393 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 7. 2016 → 7. 10. 2021
Plynárenská 1, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 7. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 7. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 7. 2016
- 4Reklamné a marketingové službyod 27. 7. 2016
- 5Komisionálny predajod 27. 7. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 7. 2016
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 7. 2016
- 8Vydavateľská činnosťod 27. 7. 2016
- 9Administratívne službyod 27. 7. 2016
- 10Vedenie účtovníctvaod 27. 7. 2016
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 7. 2016
- 12Finančný lízingod 27. 7. 2016
- 13Faktoring a forfaitingod 27. 7. 2016
- 14Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 7. 2016
- 15Prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 7. 2016
- 16Počítačové službyod 27. 7. 2016
- 17Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 7. 2016
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 27. 7. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50428365
- RÚZ ID
- 1651908
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat55 715 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 27. 7. 2016Zmena sídlaPlynárenská 1, Bratislava - mestská časť Ružinov