FARMLAND, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -4.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (899 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 8. 2016
- Sídlo
- Hlavná 247, 07653, Zatín
- EBITDA marža7,4 %
- ROA (návratnosť aktív)5,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,5 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.74netIncome: 51 580revenue: 899 199prevNetIncome: 88 012
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.28equity: 684 594assets: 874 591
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.72equity: 684 594assets: 874 591
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.47revenueYoY: -4.00validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.37netMargin: 5.74ebitda: 66 237revenue: 899 199
Altman Z''-Score8.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.90 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.90 % vs. predchádzajúce 11.04 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.72 % vs. predchádzajúce 20.61 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.03× vs. predchádzajúce 1.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.74 % vs. predchádzajúca 9.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.28 % vs. predchádzajúca 79.39 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 899 tis. € | 937 tis. € | −4,0 % |
| EBITDA | 66 tis. € | 127 tis. € | −48,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 60 tis. € | 115 tis. € | −48,0 % |
| Čistý zisk | 52 tis. € | 88 tis. € | −41,4 % |
| Aktíva | 875 tis. € | 797 tis. € | +9,7 % |
| Vlastné imanie | 685 tis. € | 633 tis. € | +8,1 % |
- 6. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.3%
- Cudzie zdroje21.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 899 tis. € | 875 tis. € | 685 tis. € | 66 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 937 tis. € | 797 tis. € | 633 tis. € | 127 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 771 tis. € | 1,4 mil. € | 544 tis. € | 37 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 926 tis. € | 527 tis. € | 245 tis. € | 180 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 848 tis. € | 899 tis. € | 348 tis. € | 433 tis. € | 340 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 8 tis. € | 8 tis. € | -61 € | -145 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 8 tis. € | 8 tis. € | -8 € | -92 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 9 tis. € | 8 tis. € | — | -83 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 9 tis. € | 8 tis. € | — | -554 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 9 tis. € | 9 tis. € | -802 € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50433130
- RÚZ ID
- 1652047
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 293 499 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 10. 6. 2021Registrácia platcu DPHSK2120327517
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna