spirit company s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 34 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (864 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 8. 2016
- Sídlo
- T. G. Masaryka 608/34, 91451, Trenčianske Teplice
- EBITDA marža-4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-18,2 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -6.03netIncome: -52 107revenue: 864 252prevNetIncome: -14 055
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.55equity: 286 207assets: 1 327 831
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.45equity: 286 207assets: 1 327 831
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 143.53revenueYoY: 34.49validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -3.97netMargin: -6.03ebitda: -34 335revenue: 864 252
Altman Z''-Score-0.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.92 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.92 % vs. predchádzajúce -1.14 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.45 % vs. predchádzajúce 72.52 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.52×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.03 % vs. predchádzajúca -2.19 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.55 % vs. predchádzajúca 27.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 34 % na 864 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -6.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 864 tis. € | 643 tis. € | +34,5 % |
| EBITDA | -34 tis. € | -411 € | −83× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -31 tis. € | -370 € | −83× |
| Čistý zisk | -52 tis. € | -14 tis. € | −270,7 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | +7,8 % |
| Vlastné imanie | 286 tis. € | 338 tis. € | −15,4 % |
- 9. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.6%
- Cudzie zdroje78.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 864 tis. € | 1,3 mil. € | 286 tis. € | -34 tis. € | -52 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 643 tis. € | 1,2 mil. € | 338 tis. € | -411 € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 580 tis. € | 776 tis. € | 352 tis. € | -32 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 345 tis. € | 814 tis. € | 392 tis. € | -75 tis. € | -78 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 853 tis. € | 470 tis. € | -84 tis. € | -85 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 189 tis. € | 925 tis. € | 555 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4 tis. € | 766 tis. € | 552 tis. € | -56 tis. € | -61 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 649 tis. € | 614 tis. € | -48 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 686 tis. € | 663 tis. € | -855 € | -859 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 8. 2016 → 20. 4. 2022
17. novembra 32, Trenčianske Teplice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 9. 8. 2016
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 9. 8. 2016
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 8. 2016
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 8. 2016
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 9. 8. 2016
- 6skladovanieod 9. 8. 2016
- 7baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 9. 8. 2016
- 8poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 8. 2016
- 9poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 8. 2016
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 8. 2016
- 11prenájom hnuteľných vecíod 9. 8. 2016
- 12administratívne službyod 9. 8. 2016
- 13činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 8. 2016
- 14vedenie účtovníctvaod 9. 8. 2016
- 15vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 8. 2016
- 16prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 8. 2016
- 17organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 8. 2016
- 18prevádzkovanie športových zariadeníod 9. 8. 2016
- 19čistiace a upratovacie službyod 9. 8. 2016
- 20prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 9. 8. 2016
- 21reklamné a marketingové službyod 9. 8. 2016
- 22fotografické službyod 9. 8. 2016
- 23donášková službaod 9. 8. 2016
- 24ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 9. 8. 2016
- 25diskotekárska činnosťod 9. 8. 2016
- 26správa trhoviska, tržnice a príležitostného trhuod 9. 8. 2016
- 27poskytovanie služieb informátoraod 9. 8. 2016
- 28spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 9. 8. 2016
- 29výroba nápojovod 9. 8. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50435248
- RÚZ ID
- 1651168
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat864 252 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2120345689
- 9. 8. 2016Zmena sídla17. novembra 32, Trenčianske Teplice