ROMET SK s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 337 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 8. 2016
- Sídlo
- Doležalova 15C, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,7 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.164netIncome: 4 542revenue: 2 771 404prevNetIncome: 20 977
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.51equity: 28 970assets: 825 433
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.49equity: 28 970assets: 825 433
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 317.66revenueYoY: 336.63validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.164netMargin: 0.164ebitda: 4 542revenue: 2 771 404
Altman Z''-Score0.23Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.55 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.55 % vs. predchádzajúce 3.28 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.49 % vs. predchádzajúce 96.18 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.36× vs. predchádzajúce 0.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.16 % vs. predchádzajúca 3.30 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.51 % vs. predchádzajúca 3.82 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +337 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 337 % na 2.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 337 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,8 mil. € | 635 tis. € | +336,6 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 21 tis. € | −78,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 19 tis. € | −78,3 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 21 tis. € | −78,3 % |
| Aktíva | 825 tis. € | 639 tis. € | +29,2 % |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | 24 tis. € | +18,6 % |
- 4. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.5%
- Cudzie zdroje96.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,8 mil. € | 825 tis. € | 29 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 635 tis. € | 639 tis. € | 24 tis. € | 21 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | -83 € | -524 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 5 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | -84 € | -291 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 9 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 13 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | 755 € | 380 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 125 € | 11 tis. € | 3 tis. € | -689 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -267 € | -280 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 9. 2022 → 14. 6. 2023
Irkutská 1399/5, Košice - mestská časť Nad jazerom
- Zmena sídla17. 2. 2017 → 5. 9. 2022
Areál prekladisko, Haniska
- Založenie spoločnosti4. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 8. 2016 → 14. 6. 2023
Chew ‘n lose s.r.o.
- Zmena sídla4. 8. 2016 → 16. 2. 2017
Jesenná 22, Košice - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50446029
- RÚZ ID
- 1649020
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 771 404 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 6. 9. 2022Zmena sídlaIrkutská 1399/5, Košice - mestská časť Nad jazerom
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120325559
- 17. 2. 2017Zmena sídlaAreál prekladisko, Haniska
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 4. 8. 2016Zmena obchodného mena→ Chew ‘n lose s.r.o.
- 4. 8. 2016Zmena sídlaJesenná 22, Košice - mestská časť Staré Mesto