ITBoom, s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Profil firmy vykazuje viacero priemerných až slabých ukazovateľov.
Pre túto firmu nemáme dostatok finančných údajov na zhrnutie.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 8. 2016
- Sídlo
- Palárikova 76, 02204, Čadca
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)76,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)163,3 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť46,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: 180 970revenue: —prevNetIncome: 10 402
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.89equity: 110 812assets: 236 316
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.11equity: 110 812assets: 236 316
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 84.90revenueYoY: —validHistoryYears: 9.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: 226 044revenue: —
Altman Z''-Score8.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.93 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 76.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 76.58 % vs. predchádzajúce 1.70 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.11 % vs. predchádzajúce 111.44 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.89 % vs. predchádzajúca -11.44 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 61 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 76.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | 273 tis. € | — |
| EBITDA | 226 tis. € | 14 tis. € | +16× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 203 tis. € | 12 tis. € | +16× |
| Čistý zisk | 181 tis. € | 10 tis. € | +16× |
| Aktíva | 236 tis. € | 614 tis. € | −61,5 % |
| Vlastné imanie | 111 tis. € | -70 tis. € | +257,9 % |
- 5. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.9%
- Cudzie zdroje53.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | — | 236 tis. € | 111 tis. € | 226 tis. € | 181 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 273 tis. € | 614 tis. € | -70 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 579 tis. € | 668 tis. € | -81 tis. € | 46 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 483 tis. € | 545 tis. € | -115 tis. € | -138 tis. € | -150 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 726 tis. € | 570 tis. € | 34 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 314 tis. € | 97 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 32 tis. € | 30 tis. € | 901 € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 700 € | 300 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 800 € | 6 tis. € | 4 tis. € | -300 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 715 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50451057
- RÚZ ID
- 1652006
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat725 541 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2120328419