MM moto, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 155 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (253 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 8. 2016
- Sídlo
- Bzenov 223, 08242, Bzenov
- EBITDA marža9,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)259,8 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.29netIncome: 8 319revenue: 252 673prevNetIncome: -10 618
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.91equity: 3 202assets: 109 907
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.09equity: 3 202assets: 109 907
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 50.85revenueYoY: 155.46validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.55netMargin: 3.29ebitda: 24 126revenue: 252 673
Altman Z''-Score1.81Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.57 % vs. predchádzajúce -8.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.09 % vs. predchádzajúce 103.87 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.30× vs. predchádzajúce 0.75×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.29 % vs. predchádzajúca -10.74 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.91 % vs. predchádzajúca -3.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 260 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (3202 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 155 % na 253 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+155 %), ale aktíva klesajú (-17 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 253 tis. € | 99 tis. € | +155,5 % |
| EBITDA | 24 tis. € | -11 tis. € | +328,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | -9 tis. € | +328,6 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -11 tis. € | +178,3 % |
| Aktíva | 110 tis. € | 132 tis. € | −17,0 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | -5 tis. € | +162,6 % |
- 19. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.9%
- Cudzie zdroje97.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 253 tis. € | 110 tis. € | 3 tis. € | 24 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 99 tis. € | 132 tis. € | -5 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 24 tis. € | 24 tis. € | -365 € | -538 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12 tis. € | 41 tis. € | 25 tis. € | 2 tis. € | 285 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 19 tis. € | 43 tis. € | 24 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 36 tis. € | 46 tis. € | 31 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 47 tis. € | 40 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 53 tis. € | 34 tis. € | 18 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 14 tis. € | 32 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 8. 2016 → 4. 11. 2022
Marek Kostkáš s.r.o.
- Zmena sídla19. 8. 2016 → 4. 11. 2022
249, Šarišské Bohdanovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 25. 3. 2023
- 2Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 25. 3. 2023
- 3Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 25. 3. 2023
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 3. 2023
- 5Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 25. 3. 2023
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 1. 2020
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 1. 2020
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 1. 2020
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 8. 2016
- 10Zámočníctvood 19. 8. 2016
- 11Čistiace a upratovacie službyod 19. 8. 2016
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 8. 2016
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 8. 2016
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi(maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 8. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50467883
- RÚZ ID
- 1650886
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat252 673 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 2. 2023Registrácia platcu DPHSK2120333193
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 19. 8. 2016Zmena obchodného mena→ Marek Kostkáš s.r.o.
- 19. 8. 2016Zmena sídla249, Šarišské Bohdanovce