JK BAU, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (327 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 9. 2016
- Sídlo
- Domovina 372/21, 90081, Šenkvice
- EBITDA marža13,6 %
- ROA (návratnosť aktív)20,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,8 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť35,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.27netIncome: 20 509revenue: 327 129prevNetIncome: -41 434
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.79equity: 36 098assets: 100 870
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.21equity: 36 098assets: 100 870
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.03revenueYoY: 38.11validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.61netMargin: 6.27ebitda: 44 520revenue: 327 129
Altman Z''-Score3.20Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.52 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.33 % vs. predchádzajúce -25.71 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.21 % vs. predchádzajúce 90.33 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.24× vs. predchádzajúce 1.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.27 % vs. predchádzajúca -17.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.79 % vs. predchádzajúca 9.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 37 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 38 % na 327 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 20.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 327 tis. € | 237 tis. € | +38,1 % |
| EBITDA | 45 tis. € | -40 tis. € | +211,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 40 tis. € | -36 tis. € | +211,2 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | -41 tis. € | +149,5 % |
| Aktíva | 101 tis. € | 161 tis. € | −37,4 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 16 tis. € | +131,6 % |
- 13. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.8%
- Cudzie zdroje64.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 327 tis. € | 101 tis. € | 36 tis. € | 45 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 237 tis. € | 161 tis. € | 16 tis. € | -40 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 265 tis. € | 161 tis. € | 21 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 260 tis. € | 90 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 29 tis. € | 33 tis. € | 3 tis. € | -33 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 63 tis. € | 30 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 613 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 119 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 53 tis. € | 26 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 38 tis. € | 35 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50471252
- RÚZ ID
- 1655519
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat327 129 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 12. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120357844
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna