EUA Invest Group s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 202 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 36/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (4,1 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 9. 2016
- Sídlo
- Rázusova 49, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža-1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-53,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-112,1 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť47,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.72netIncome: -152 937revenue: 4 113 294prevNetIncome: 15 249
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.74equity: 136 378assets: 285 642
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.26equity: 136 378assets: 285 642
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 69.81revenueYoY: 202.20validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.07netMargin: -3.72ebitda: -43 955revenue: 4 113 294
Altman Z''-Score-1.31Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.96 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -53.54 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -53.54 % vs. predchádzajúce 3.23 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.26 % vs. predchádzajúce 38.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 14.40× vs. predchádzajúce 2.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.72 % vs. predchádzajúca 1.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.74 % vs. predchádzajúca 61.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 40 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +202 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 202 % na 4.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 202 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,1 mil. € | 1,4 mil. € | +202,2 % |
| EBITDA | -44 tis. € | 26 tis. € | −271,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -40 tis. € | 23 tis. € | −271,3 % |
| Čistý zisk | -153 tis. € | 15 tis. € | −11× |
| Aktíva | 286 tis. € | 473 tis. € | −39,6 % |
| Vlastné imanie | 136 tis. € | 289 tis. € | −52,9 % |
- 15. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.7%
- Cudzie zdroje52.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4,1 mil. € | 286 tis. € | 136 tis. € | -44 tis. € | -153 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,4 mil. € | 473 tis. € | 289 tis. € | 26 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 154 tis. € | 313 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 152 tis. € | 749 tis. € | 31 tis. € | 36 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 632 tis. € | -2 tis. € | -17 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 250 tis. € | 647 tis. € | 15 tis. € | -16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 207 tis. € | 408 tis. € | 31 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 172 tis. € | 543 tis. € | 42 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 152 tis. € | -58 tis. € | -63 tis. € | -63 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Zasielateľstvood 5. 9. 2024
- 2Výroba koksu a rafinovaných produktovod 15. 9. 2016
- 3Výroba technických plynovod 15. 9. 2016
- 4Výroba organických chemikáliíod 15. 9. 2016
- 5Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 15. 9. 2016
- 6Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 15. 9. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 9. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 9. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 9. 2016
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 9. 2016
- 11Vedenie účtovníctvaod 15. 9. 2016
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 9. 2016
- 13Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 9. 2016
- 14Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 15. 9. 2016
- 15Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 9. 2016
- 16Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 15. 9. 2016
- 17Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 15. 9. 2016
- 18Reklamné a marketingové službyod 15. 9. 2016
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 15. 9. 2016
- 20Čistiace a upratovacie službyod 15. 9. 2016
- 21Administratívne službyod 15. 9. 2016
- 22Verejné obstarávanieod 15. 9. 2016
- 23Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 15. 9. 2016
- 24Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 15. 9. 2016
- 25Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 15. 9. 2016
- 26Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 15. 9. 2016
- 27Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 9. 2016
- 28Skladovanie a uskladňovanieod 15. 9. 2016
- 29Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 15. 9. 2016
- 30Poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 15. 9. 2016
- 31Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 15. 9. 2016
- 32Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 9. 2016
- 33Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 9. 2016
- 34Prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 9. 2016
- 35Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 9. 2016
- 36Počítačové službyod 15. 9. 2016
- 37Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 9. 2016
- 38Činnosť informačných kanceláriíod 15. 9. 2016
- 39Finančný lízingod 15. 9. 2016
- 40Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 9. 2016
- 41Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 9. 2016
- 42Faktoring a forfaitingod 15. 9. 2016
- 43Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 15. 9. 2016
- 44Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 9. 2016
- 45Výroba farieb, lakov a náterovod 15. 9. 2016
- 46Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 9. 2016
- 47Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 15. 9. 2016
- 48Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 15. 9. 2016
- 49Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 15. 9. 2016
- 50Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 15. 9. 2016
- 51Čistenie kanalizačných systémovod 15. 9. 2016
- 52Diagnostika kanalizačných potrubíod 15. 9. 2016
- 53Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 9. 2016
- 54Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 9. 2016
- 55Výroba mydla, pracích prostriedkov a éterických olejov, čistiacich, leštiacich, parfumérskych a toaletných prípravkovod 15. 9. 2016
- 56Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 9. 2016
- 57Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 9. 2016
- 58Spracovanie a úprava čaju a kávyod 15. 9. 2016
- 59Výroba nápojovod 15. 9. 2016
- 60Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 15. 9. 2016
- 61Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 15. 9. 2016
- 62Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 9. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50472038
- RÚZ ID
- 1656864
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat4 113 294 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 10. 2016Registrácia platcu DPHSK2120350254