Nová s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 76 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (70 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 8. 2016
- Sídlo
- Klincová 35, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža37,9 %
- ROA (návratnosť aktív)25,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)80,5 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť31,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.47netIncome: 17 877revenue: 70 200prevNetIncome: 374.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.89equity: 22 203assets: 69 633
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.11equity: 22 203assets: 69 633
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 88.60revenueYoY: 75.50validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 37.85netMargin: 25.47ebitda: 26 571revenue: 70 200
Altman Z''-Score3.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.67 % vs. predchádzajúce 0.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.11 % vs. predchádzajúce 92.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.01× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.47 % vs. predchádzajúca 0.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.89 % vs. predchádzajúca 7.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 76 % na 70 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 25.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 37.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 70 tis. € | 40 tis. € | +75,5 % |
| EBITDA | 27 tis. € | 6 tis. € | +374,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 5 tis. € | +374,4 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 374 € | +47× |
| Aktíva | 70 tis. € | 59 tis. € | +17,6 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 4 tis. € | +413,2 % |
- 26. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.9%
- Cudzie zdroje68.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 70 tis. € | 70 tis. € | 22 tis. € | 27 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 40 tis. € | 59 tis. € | 4 tis. € | 6 tis. € | 374 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 33 tis. € | 50 tis. € | 4 tis. € | -895 € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 38 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 553 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 25 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 84 € | -282 € | -4 tis. € | -255 € | -462 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 4 tis. € | 2 tis. € | 107 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 827 € | 104 € | -4 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 0 € | 5 tis. € | 4 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -368 € | -368 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 8. 2016 → 2. 7. 2018
Tallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 22. 5. 2024
- 2Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 5. 2024
- 3Poskytovanie služieb cudzieho motorového vozidlaod 22. 5. 2024
- 4Poskytovanie služieb osobného charakteruod 3. 7. 2018
- 5Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 3. 7. 2018
- 6Administratívne službyod 26. 8. 2016
- 7Počítačové službyod 26. 8. 2016
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 8. 2016
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 8. 2016
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 8. 2016
- 11Reklamné a marketingové službyod 26. 8. 2016
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 8. 2016
- 13Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 26. 8. 2016
- 14Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 26. 8. 2016
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 8. 2016
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 8. 2016
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 8. 2016
- 18Finančný lízingod 26. 8. 2016
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 8. 2016
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 8. 2016
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 8. 2016
- 22Prenájom hnuteľných vecíod 26. 8. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50473531
- RÚZ ID
- 1654610
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat70 200 EUR · rok 2025
- 25. 11. 2025Registrácia platcu DPHSK2120351266
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 8. 2016Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto