BMar, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (784 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 9. 2016
- Sídlo
- Teslova 5, 82102, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,5 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.176netIncome: 1 379revenue: 784 195prevNetIncome: 34 276
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.96equity: 16 251assets: 272 670
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.04equity: 16 251assets: 272 670
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 152.45revenueYoY: 2.06validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.78netMargin: 0.176ebitda: 37 517revenue: 784 195
Altman Z''-Score0.95Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.51 % vs. predchádzajúce 17.68 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.04 % vs. predchádzajúce 92.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.88× vs. predchádzajúce 3.96×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.18 % vs. predchádzajúca 4.46 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.96 % vs. predchádzajúca 7.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 784 tis. € | 768 tis. € | +2,1 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 60 tis. € | −37,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 54 tis. € | −37,0 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 34 tis. € | −96,0 % |
| Aktíva | 273 tis. € | 194 tis. € | +40,6 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 15 tis. € | +9,3 % |
- 7. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.0%
- Cudzie zdroje94.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 784 tis. € | 273 tis. € | 16 tis. € | 38 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 768 tis. € | 194 tis. € | 15 tis. € | 60 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 512 tis. € | 128 tis. € | -19 tis. € | -3 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 320 tis. € | 244 tis. € | -8 tis. € | 44 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 371 tis. € | 141 tis. € | -33 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 503 tis. € | 155 tis. € | -37 tis. € | 37 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 219 tis. € | 171 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1 tis. € | 82 tis. € | -73 tis. € | -69 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 2 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 6. 2019 → 27. 7. 2020
Kútska 8601/4, Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
- Zmena sídla14. 12. 2016 → 10. 6. 2019
Galvaniho 2/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti7. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 9. 2016 → 13. 12. 2016
BRIVA, s. r. o.
- Zmena sídla7. 9. 2016 → 13. 12. 2016
Martina Granca 3, Bratislava - mestská časť Dúbravka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 28. 11. 2017
- 2Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 28. 11. 2017
- 3Prevádzkovanie výdajne stravyod 28. 11. 2017
- 4Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 28. 11. 2017
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 11. 2017
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 11. 2017
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 9. 2016
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 9. 2016
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 7. 9. 2016
- 10Vedenie účtovníctvaod 7. 9. 2016
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 9. 2016
- 12Administratívne službyod 7. 9. 2016
- 13Počítačové službyod 7. 9. 2016
- 14Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 9. 2016
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 9. 2016
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 9. 2016
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 9. 2016
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 9. 2016
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 9. 2016
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 9. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50484729
- RÚZ ID
- 1653751
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat784 195 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 11. 6. 2019Zmena sídlaKútska 8601/4, Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 14. 12. 2016Zmena sídlaGalvaniho 2/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 1. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2120349352
- 7. 9. 2016Zmena obchodného mena→ BRIVA, s. r. o.
- 7. 9. 2016Zmena sídlaMartina Granca 3, Bratislava - mestská časť Dúbravka