REKOSTAV TRADING, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 61 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 28/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 10. 2016
- Sídlo
- Stará Vajnorská 4, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,2 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.87netIncome: 680.00revenue: 17 570prevNetIncome: 1 636
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.04equity: 9 443assets: 58 854
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.96equity: 9 443assets: 58 854
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -38.74revenueYoY: -61.42validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.87netMargin: 3.87ebitda: 680.00revenue: 17 570
Altman Z''-Score0.82Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.16 % vs. predchádzajúce 3.96 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.96 % vs. predchádzajúce 78.77 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.30× vs. predchádzajúce 1.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.87 % vs. predchádzajúca 3.59 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.04 % vs. predchádzajúca 21.23 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 17570 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 61 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 18 tis. € | 46 tis. € | −61,4 % |
| EBITDA | 680 € | 2 tis. € | −67,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 612 € | 2 tis. € | −67,9 % |
| Čistý zisk | 680 € | 2 tis. € | −58,4 % |
| Aktíva | 59 tis. € | 41 tis. € | +42,6 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 9 tis. € | +7,8 % |
- 8. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.0%
- Cudzie zdroje84.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 18 tis. € | 59 tis. € | 9 tis. € | 680 € | 680 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 46 tis. € | 41 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 47 tis. € | 52 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 10. 2016 → 13. 2. 2017
MC pro Trade nineteen, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 10. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 10. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 10. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 10. 2016
- 5Reklamné a marketingové službyod 8. 10. 2016
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 10. 2016
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 8. 10. 2016
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 10. 2016
- 9Prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 10. 2016
- 10Počítačové službyod 8. 10. 2016
- 11Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 10. 2016
- 12Administratívne službyod 8. 10. 2016
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 10. 2016
- 14Čistiace a upratovacie službyod 8. 10. 2016
- 15Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 10. 2016
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 10. 2016
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 10. 2016
- 18Skladovanie a uskladňovanieod 8. 10. 2016
- 19Vedenie účtovníctvaod 8. 10. 2016
- 20Faktoring a forfaitingod 8. 10. 2016
- 21Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 8. 10. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50493094
- RÚZ ID
- 1661424
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat46 820 EUR · rok 2016
- 8. 10. 2016Zmena obchodného mena→ MC pro Trade nineteen, s. r. o.