GLOBBO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1042 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (144 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 9. 2016
- Sídlo
- Pernikárska 1, 01001, Žilina
- EBITDA marža34,7 %
- ROA (návratnosť aktív)58,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)63,1 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť93,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 80.69netIncome: 116 062revenue: 143 836prevNetIncome: 67 639
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.00equity: 184 062assets: 197 920
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.00equity: 184 062assets: 197 920
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.35revenueYoY: 1 041,556validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.71netMargin: 80.69ebitda: 49 930revenue: 143 836
Altman Z''-Score24.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 7.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 58.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 58.64 % vs. predchádzajúce 32.54 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.00 % vs. predchádzajúce 3.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.73× vs. predchádzajúce 0.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 80.69 % vs. predchádzajúca 536.82 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.00 % vs. predchádzajúca 96.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1042 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1042 % na 144 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 80.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.81 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 144 tis. € | 13 tis. € | +10× |
| EBITDA | 50 tis. € | 5 tis. € | +975,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 45 tis. € | 4 tis. € | +975,6 % |
| Čistý zisk | 116 tis. € | 68 tis. € | +71,6 % |
| Aktíva | 198 tis. € | 208 tis. € | −4,8 % |
| Vlastné imanie | 184 tis. € | 200 tis. € | −8,1 % |
- 9. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.0%
- Cudzie zdroje7.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 144 tis. € | 198 tis. € | 184 tis. € | 50 tis. € | 116 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 208 tis. € | 200 tis. € | 5 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 38 tis. € | 368 tis. € | 363 tis. € | 14 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 47 tis. € | 372 tis. € | 369 tis. € | 11 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 46 tis. € | 462 tis. € | 459 tis. € | 9 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 51 tis. € | 502 tis. € | 495 tis. € | 16 tis. € | 106 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 24 tis. € | 406 tis. € | 403 tis. € | 6 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 394 tis. € | 389 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 10 tis. € | 10 tis. € | -414 € | -414 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50499475
- RÚZ ID
- 1656962
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat143 836 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 10. 2016Registrácia platcu DPHSK2120345062