SLEPČANY s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 9. 2016
- Sídlo
- Nad plážou 8, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža99,2 %
- ROA (návratnosť aktív)58,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)230,5 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 86.71netIncome: 3 347revenue: 3 860prevNetIncome: -2 736
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.38equity: 1 452assets: 5 722
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.62equity: 1 452assets: 5 722
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.25netMargin: 86.71ebitda: 3 831revenue: 3 860
Altman Z''-Score2.37Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 58.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 58.49 % vs. predchádzajúce -366.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.62 % vs. predchádzajúce 353.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.38 % vs. predchádzajúca -253.89 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 231 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1452 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 3860 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2025: 3860 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 86.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.87 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 99.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | — | — |
| EBITDA | 4 tis. € | -2 tis. € | +270,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -2 tis. € | +270,1 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -3 tis. € | +222,3 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 746 € | +667,0 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | -2 tis. € | +176,7 % |
- 28. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.4%
- Cudzie zdroje74.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | — | 746 € | -2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 841 € | 841 € | -57 € | -120 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 963 € | 963 € | -221 € | -304 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 1 tis. € | 1 tis. € | -214 € | -297 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | -336 € | -415 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | -279 € | -350 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | -320 € | -391 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | -361 € | -917 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50517830
- RÚZ ID
- 1660647
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat3 860 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna