PROPAGANDA TAG s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 153 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (356 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 10. 2016
- Sídlo
- J. Dalloša 1370/3, 92521, Sládkovičovo
- EBITDA marža34,2 %
- ROA (návratnosť aktív)82,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,9 %
- Zadlženosť16 %
- Kapitálová primeranosť83,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 27.54netIncome: 98 068revenue: 356 058prevNetIncome: 2 109
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.91equity: 100 177assets: 119 384
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.09equity: 100 177assets: 119 384
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 259.27revenueYoY: 153.36validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.19netMargin: 27.54ebitda: 121 738revenue: 356 058
Altman Z''-Score14.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 82.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 82.15 % vs. predchádzajúce 7.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.09 % vs. predchádzajúce 92.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.98× vs. predchádzajúce 4.81×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 27.54 % vs. predchádzajúca 1.50 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.91 % vs. predchádzajúca 7.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 153 % na 356 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 27.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.28 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 356 tis. € | 141 tis. € | +153,4 % |
| EBITDA | 122 tis. € | 3 tis. € | +41× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 110 tis. € | 3 tis. € | +41× |
| Čistý zisk | 98 tis. € | 2 tis. € | +45× |
| Aktíva | 119 tis. € | 29 tis. € | +308,3 % |
| Vlastné imanie | 100 tis. € | 2 tis. € | +46× |
- 5. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.9%
- Cudzie zdroje16.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 356 tis. € | 119 tis. € | 100 tis. € | 122 tis. € | 98 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 141 tis. € | 29 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 28 tis. € | 100 tis. € | -27 tis. € | -31 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 96 tis. € | -55 € | -39 € | -55 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50520971
- RÚZ ID
- 1662646
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat356 058 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna