Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Arsteco, s.r.o.

aktívna
Košická 52/A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)223 tis. €
41,1 %vs 2020
Zisk (2021)51 tis. €
20,9 %vs 2020
Vlastné imanie (2021)150 tis. €
51,5 %vs 2020
Zadlženosť (2021)59 %
25,1 %Strednávs 2020
ROE (2021)34.0 %
20,2 %Výbornévs 2020

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 41 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 88/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (223 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -41 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 23 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 10. 2016
Sídlo
Košická 52/A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža33,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)14,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)34,0 %
  • Zadlženosť59 %
  • Kapitálová primeranosť41,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (223 tis. €), je zisková.
88/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 22.89
  • netIncome: 50 971
  • revenue: 222 699
  • prevNetIncome: 42 145
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 41.36
  • equity: 149 921
  • assets: 362 453
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 58.64
  • equity: 149 921
  • assets: 362 453
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 40.63
  • revenueYoY: -41.14
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 33.31
  • netMargin: 22.89
  • ebitda: 74 192
  • revenue: 222 699
Altman Z''-Score4.29Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.81aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.57aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.17aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.74presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 14.06 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.06 % vs. predchádzajúce 9.24 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 58.64 % vs. predchádzajúce 78.31 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.61× vs. predchádzajúce 0.83×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.89 % vs. predchádzajúca 11.14 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.36 % vs. predchádzajúca 21.69 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 41 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 22.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 33.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212020Zmena
Tržby223 tis. €378 tis. €−41,1 %
EBITDA74 tis. €60 tis. €+23,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)67 tis. €54 tis. €+23,4 %
Čistý zisk51 tis. €42 tis. €+20,9 %
Aktíva362 tis. €456 tis. €−20,5 %
Vlastné imanie150 tis. €99 tis. €+51,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 10. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby