RESTOB s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 81 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (368 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 10. 2016
- Sídlo
- Kopčianska 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,5 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.30netIncome: 8 473revenue: 367 952prevNetIncome: 10 355
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.00equity: 113 103assets: 263 028
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.00equity: 113 103assets: 263 028
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.52revenueYoY: 80.64validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.52netMargin: 2.30ebitda: 20 322revenue: 367 952
Altman Z''-Score3.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.22 % vs. predchádzajúce 4.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.00 % vs. predchádzajúce 58.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.40× vs. predchádzajúce 0.81×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.30 % vs. predchádzajúca 5.08 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.00 % vs. predchádzajúca 41.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 81 % na 368 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+81 %) ako vlastné imanie (+8 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 368 tis. € | 204 tis. € | +80,6 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 22 tis. € | −6,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 19 tis. € | −6,2 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 10 tis. € | −18,2 % |
| Aktíva | 263 tis. € | 250 tis. € | +5,0 % |
| Vlastné imanie | 113 tis. € | 105 tis. € | +8,1 % |
- 13. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.0%
- Cudzie zdroje57.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 368 tis. € | 263 tis. € | 113 tis. € | 20 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 204 tis. € | 250 tis. € | 105 tis. € | 22 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 855 tis. € | 228 tis. € | 152 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 675 tis. € | 272 tis. € | 153 tis. € | 43 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 739 tis. € | 218 tis. € | 117 tis. € | -29 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 572 tis. € | 255 tis. € | 64 tis. € | 24 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 677 tis. € | 151 tis. € | 51 tis. € | 22 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 473 tis. € | 96 tis. € | 40 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 115 tis. € | 32 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 1. 11. 2018
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 11. 2018
- 3Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 11. 2018
- 4Administratívne službyod 1. 11. 2018
- 5Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 11. 2018
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 10. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 10. 2016
- 8Čistiace a upratovacie službyod 13. 10. 2016
- 9Dizajnérske činnostiod 13. 10. 2016
- 10Reklamné a marketingové službyod 13. 10. 2016
- 11Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 10. 2016
- 12Počítačové službyod 13. 10. 2016
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 10. 2016
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 10. 2016
- 15Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 13. 10. 2016
- 16Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 13. 10. 2016
- 17Poskytovanie služieb v rybárstveod 13. 10. 2016
- 18Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 13. 10. 2016
- 19Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 13. 10. 2016
- 20Prenájom hnuteľných vecíod 13. 10. 2016
- 21Vedenie účtovníctvaod 13. 10. 2016
- 22Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 13. 10. 2016
- 23Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 10. 2016
- 24Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 10. 2016
- 25Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 10. 2016
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 10. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50538381
- RÚZ ID
- 1659257
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat855 097 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2120374344
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna