ZPC Group, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 155 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje významné tržby (7,6 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 9. 2016
- Sídlo
- Krasovského 3986/14, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,7 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.80netIncome: -213 597revenue: 7 619 306prevNetIncome: -1 172 597
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.31equity: 3 200 023assets: 10 221 629
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.69equity: 3 200 023assets: 10 221 629
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 77.98revenueYoY: 155.26validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.03netMargin: -2.80ebitda: 230 721revenue: 7 619 306
Altman Z''-Score0.73Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.09 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.09 % vs. predchádzajúce -18.74 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.69 % vs. predchádzajúce 95.85 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 0.48×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.80 % vs. predchádzajúca -39.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.31 % vs. predchádzajúca 4.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 155 % na 7.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1134 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7,6 mil. € | 3,0 mil. € | +155,3 % |
| EBITDA | 231 tis. € | -722 tis. € | +132,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 208 tis. € | -649 tis. € | +132,0 % |
| Čistý zisk | -214 tis. € | -1,2 mil. € | +81,8 % |
| Aktíva | 10,2 mil. € | 6,3 mil. € | +63,4 % |
| Vlastné imanie | 3,2 mil. € | 259 tis. € | +11× |
- 30. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.3%
- Cudzie zdroje68.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 7,6 mil. € | 10,2 mil. € | 3,2 mil. € | 231 tis. € | -214 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,0 mil. € | 6,3 mil. € | 259 tis. € | -722 tis. € | -1,2 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,1 mil. € | 6,2 mil. € | 576 tis. € | 429 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,5 mil. € | 5,3 mil. € | 553 tis. € | 373 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,1 mil. € | 3,9 mil. € | 242 tis. € | -145 tis. € | -406 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,7 mil. € | 3,1 mil. € | 397 tis. € | 296 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,1 mil. € | 937 tis. € | 321 tis. € | 342 tis. € | 157 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 135 tis. € | 235 tis. € | 163 tis. € | 36 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 45 tis. € | -20 tis. € | -20 tis. € | -25 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb v oblasti výpočtovej techniky, informatiky – systémová integrácia, inštalácia programového vybavenia, zabezpečovanie komunikácie počítačovod 1. 12. 2024
- 2administratívne službyod 1. 12. 2024
- 3kuriérske službyod 1. 12. 2024
- 4školiaca činnosť v elektrotechnike, výpočtovej technike a informatikeod 1. 12. 2024
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 12. 2024
- 6výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 1. 12. 2024
- 7organizovanie kurzov, seminárov a školení v rozsahu voľných živnostíod 1. 12. 2024
- 8organizovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí v rozsahu voľnej živnostiod 1. 12. 2024
- 9automatizované spracovanie dátod 1. 12. 2024
- 10spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizáciaod 14. 9. 2018
- 11animácia a vizualizácia pomocou výpočtovej technikyod 14. 9. 2018
- 12služby súvisiace s databázami, on-line publikovanieod 14. 9. 2018
- 13poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajovod 14. 9. 2018
- 14výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 14. 9. 2018
- 15poskytovanie softwéru - predaj hotových programov na základe zmluvy s autoromod 14. 9. 2018
- 16poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybaveniaod 14. 9. 2018
- 17služby webového serveraod 14. 9. 2018
- 18spracovanie údajovod 14. 9. 2018
- 19návrh a optimalizácia informačných technológiíod 14. 9. 2018
- 20poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojovod 14. 9. 2018
- 21služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajovod 14. 9. 2018
- 22Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 6. 12. 2016
- 23Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 12. 2016
- 24Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 12. 2016
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 12. 2016
- 26Prenájom hnuteľných vecíod 6. 12. 2016
- 27Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 12. 2016
- 28Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 12. 2016
- 29Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 6. 12. 2016
- 30prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov, bez poskytovania aj iných, než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 9. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50540301
- RÚZ ID
- 1662114
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat7 619 306 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 7. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2120356557